Kamermūzikas koncerts Salut à la France jeb Sveiciens Francijai Liepājā

festivāls Sensus

Šajā festivāla SENSUS koncertā, koncertzālē Lielais dzintars, spilgtāko franču komponistu mūziku koka un metāla pūtēju ansambļiem atskaņos vadošie Eiropas un Latvijas solisti.

Koncerta pirmajā daļā prožektoru gaismā būs koka pūšaminstrumenti: skanēs Morisa Ravela barokāli greznais veltījums karabiedriem “Kuperēna piemiņai”, Žaka Ibēra “Trīs nelieli skaņdarbi” un Fransisa Pulenka vitālais, dzirkstīgais “Sekstets”. Flautiste Anete Toča, obojists Egils Upatnieks un klarnetists Guntis Kuzma satiksies ar vienu no mūslaiku vadošajiem pasaules fagotistiem – Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra solistu Gustavo Nunjesu no Urugvajas – un spožo slovēņu mežradznieku, orķestra “Berlīnes filharmoniķi” mūziķi Andreju Žustu.

Koncerta otrajā daļā uzstāsies trīs metāla pūšaminstrumentu virtuozi – Francijas Radio filharmoniskā orķestra pirmā trompete Aleksandrs Batī, pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš uzvarējis starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā, kā arī ieguvis Echo Klassik balvu par savu pirmo solo albumu Fabriss Milišērs, kā arī orķestra “Berlīnes filharmoniķi” mežradznieks Andrejs Žusts. Solisti atskaņos franču komponista-matemātiķa Žaka Kasterēda “Sonatīni trompetei un klavierēm”, Fransisa Pulenka reti dzirdamo, agrā jaunībā sacerēto “Trio mežragam, trompetei un trombonam” un Žana Mišela Damāza “Trio trompetei, trombonam un klavierēm”.

Ar lieliskajiem pūšaminstrumentālistiem koncerta abās daļās tiksies viena no Latvijas izcilākajām pianistēm – prasmīgā un ugunīgā Agnese Egliņa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.