Kuldīgas Mākslas namā atklās Pauļa Postaža gleznu izstādi

Paulis Postažs: Mākslinieks un mūza
Paulis Postažs: Mākslinieks un mūza

No 25. februāra līdz 2. aprīlim Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma Pauļa Postaža gleznu izstāde.

Paula Postaža daiļradi raksturo individuāls, atpazīstams un viņam raksturīgs izteiksmes veids. Mākslinieks savos darbos apvieno ikdienišķus mirkļus ar mūžīgo realitātes esamības izjūtu, kas ietērpti harmonijas pilnā krāsu gammā. Tas panākts, tverot niansētu detaļu precizitāti un vispārinājumu, kodolīgi pasniedzot to ar viegli gaisīgu otas triepienu.

Paulis darbos galvenokārt redzamas figurālas kompozīcijas, pašportreti un tuvāko līdzcilvēku portretus. Melanholiskas sajūtas rada arī kluso dabu un atsvešināto urbāno ainavu gleznojumi, kas uz audekla atklāj miera un mūžības izjūtu. Gleznās līdztekus detaļu precizitātei ir klātesoša dūmakaina nosacītība, kur noteikto priekšplāna formu līnijas saplūst ar gaistošo fona gleznojumu. To visu mākslinieks panāk ar vieglu, reizē ekspresīvu otas triepienu, meistarīgu zīmējumu un kompozīcijas izjūtu, kas papildināta ar pārdomātu krāsu izvēli.

Autoram neatkarīgi no tematikas svarīgi gleznās ienest unikalitāti, akcentēt raksturu un reizēm pat izgaismot tajā esošo nepareizību, lai sniegtu patiesu tēla būtības izteiksmīgumu.

Paulis Postažs: Mākslinieks un mūza
Paulis Postažs: Mākslinieks un mūza

Izstādes atklāšana notiks 2017. gada 24. februārī plkst. 17:00 Kuldīgas mākslas namā 1905. gada ielā 6, Kuldīgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.