Lapidārijs – Jaceka Kolasinska izstāde

Jacek Kolasinski

No 2015. gada 3. jūlija līdz 10. jūlijam Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā aplūkojama jauno mediju mākslinieka, Floridas Starptautiskās universitātes asociētā profesora Jaceka Kolasinska (Jacek J. Kolasinski) izstāde „Lapidārijs”. Eksponētie darbi ir mākslinieka fragmentāro bērnības atmiņu par viduslaiku arhitektūru atveidi, kas radīti trīsdimensiju drukāšanas tehnoloģijā. Visi interesenti gaidīti izstādes atklāšanā 2. jūlijā plkst. 17.00.

Jacek Kolasinski

Mākslinieks stāsta, ka ierasti lapidārijos tiek apkopoti un eksponēti pieminekļu un arhitektūras fragmenti. Bieži vien šādas kolekcijas tiek veidotas no mūsu attālās vēstures drupām. Ekspozīcijā aplūkojami sabrukuši zelmiņi, sadrupušas marmora kolonas, arī greznu fasāžu ar zudušiem fragmentiem driskas, kas atveidoti citā materiālā – plastmasā.

“Ar trīsdimensiju printera palīdzību esmu mēģinājis rekonstruēt no bērnības atmiņām būtisku viduslaiku ēku kolekciju, kuru piepilda arkbutāni, arkveida logi, akmens velvju griesti. Mimētiska reālisma vietā uzmanība pievērsta negaidītām nobīdēm un rezultējošām formu “mutācijām”.” Jaceks Kolasinskis uzskata, ka šīs “mutācijām” veido portālus uz fragmentārām atmiņām.

Lapidāriji domāti, lai pieminētu un saglabātu pamestus un bojāejošus objektus (kas pēkšņi un patvaļīgi iegūst nozīmību vēsturē)“, stāsta mākslinieks, norādot, ka viņš ar savas izmesto digitālo kļūmju kolekcijas palīdzību mēģina pārcilāt un stabilizēt atmiņas, šķietami bezformīgus plastmasas materiālus ietverot tīklam līdzīgā matricā, kas veidota no hermētiskiem izolācijas un plastmasas materiāliem

Mākslinieks Jaceks Kolasinskis ir Floridas Starptautiskās universitātes Mākslas un Mākslas vēstures nodaļas vadītājs un asociētais profesors. Radošajā darbībā viņš pievērsies video instalācijām, projekcijām, kā arī sociāli aktīvas mākslas projektiem.

Izstāde Lapidārijs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas jaunais korpuss, Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Izstādes darba laiks:

  • Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00
  • Ceturtdien: 11.00–18.00
  • Katru dienu pārtraukums: 14.30–15.00
  • Svētdien: slēgts

Ieeja izstādē bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.