Mirkļi ugunskura atblāzmā

Aivars Liepiņš barikādes Rīgā
barikādes Rīgā pie Doma baznīcas foto: Aivars Liepiņš

Koncertprogramma Rīgas Doma baznīcā veltīta barikāžu upuru piemiņai un svarīgākajam politiskajam pavērsienam Latvijas valsts jaunākajā vēsturē. Atceres koncertā dzirdēsit Alfrēda Kalniņa korāļprelūdiju Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils, Jāņa Kalniņa un Kārļa Skalbes Par katru stundu Dievam pateicos, latviešu tautasdziesmas Romualda Jermaka apdarē, Līgas Ančevskas un Viļņa Salaka kompozīcijas.

Pirmajā koncerta daļā 18.00 piedalās koklētāju ansamblis TEIKSMA un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koklētājas. 18.30 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas BRASS Kvintets atskaņos Johana Sebastiana Baha skaņdarbus, Polā Dikā Fanfaras un Pētera Vaska Vakara mūziku. Solisti Ieva Parša (balss), Kristīne Adamaite (ērģeles) un Artis Sīmanis (saksofons).

Svētbrīdi, kas veltīts barikāžu atcerei, 19.00 vadīs mācītājs Guntis Kalme. Koncertdaļā izskanēs Lūcijas Garūtas Mūsu Tēvs un Mārtiņa Brauna pirmatskaņojums In Memoriam. Vārdus sarakstījis Andris Slapiņš, komponists Mārtiņš Brauns savu jaundarbu veltījis barikāžu upuru piemiņai. Dzirdēsit arī Jāņa Ivanova Andante un Pētera Vaska Savā tautā Rīgas kamerkora AVE SOL, Ivara Bezprozvanova (čells) un Aijas Ziņģītes (ērģeles) izpildījumā.

19.30 Lūcijas Garūtas Priežu loks Brāļu kapos, Aivara Kalēja In Paradisum, Ronalda Arnata variācijas par gregorisko korāli Divinum Mysterium un Aivara Kalēja Cantum in Memoriam. Atskaņo Arvīds Klišāns (mežrags) un Aivars Kalējs (ērģeles).

19.55 sieviešu koris DZINTARS, Laima Lediņa (soprāns), Krista Audere (mecosoprāns) un Kristīne Adamaite (ērģeles) atskaņos Andra Kontauta Zvani, Pētera Barisona Melodijas, Riharda Dubras Beata Es, Virgo Maria, Ērika Ešenvalda O Solutaris Hostia, kā arī Maijas Einfeldes un Romualda Jermaka Ave Maria. Piemiņas koncerta programma veidota kā atceres mirkļu kaleidoskops ar garīgi piepildītu muzikālo repertuāru.

Aivars Liepiņš barikādes Rīgā
barikādes Rīgā pie Doma baznīcas foto: Aivars Liepiņš

20. janvāris Latvijai nozīmē valsts brīvības un neatkarības atjaunošanu dienu, atgādinot sabiedrībai par pilsoniskajiem ideāliem demokrātiskā sabiedrībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.