Mītpoētiskie tēli – pie Muzeju krātuves apskatāma ārtelpas tēlniecības ekspozīcija

Mītpoētiskie tēli. Āra ekspozīcija. Foto: Otto Strazds
Mītpoētiskie tēli. Āra ekspozīcija. Foto: Otto Strazds

No 2021. gada 27. novembra pie Muzeju krātuves (Pulka ielā 8, Rīgā) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā jaunu pastāvīgo ārtelpas tēlniecības ekspozīciju “Mītpoētiskie tēli”.

Septiņu granīta skulptūru ekspozīcija iepazīstina ar 20. gadsimta 2. puses mākslas darbiem, kurus veidojuši tēlnieki Laimonis Blumbergs, Ojārs Feldbergs, Lilija Līce, Ojārs Siliņš, Juris Zihmanis un Zenta Zvāra. Izlasi vienojošais motīvs “Mītpoētiskie tēli” aicina ieskatīties, kā Latvijas folklorai, mitoloģijai, literatūrai un dabai nozīmīgi personāži un parādības atklājas tēlniecībā.

Plašāk rakstā “Nacionālais mākslas muzejs atklāj jaunu pastāvīgo āra ekspozīciju “Mītpoētiskie tēli”

Atspoguļo savam laikam raksturīgo akmens tēlniecības tradīciju

Visi darbi atspoguļo savam laikam raksturīgo akmens tēlniecības tradīciju: vispārinātas, skaidras formas, kas izceļ cietā un ārkārtīgi skaistā materiāla – granīta – īpašības. Katra skulptūra uzlūkojama kā atsevišķs dārgakmens, kas gan vēsta par laikmetu, kurā tas radīts, gan parāda autora rokrakstu un darbā risināto motīvu, gan aicina novērtēt granīta daudzveidīgo dabu un nokrāsas.

Mītpoētiskie tēli. Foto: Otto Strazds
Mītpoētiskie tēli. Foto: Otto Strazds

Ekspozīcijas mērķis ir mūsdienīgi interpretēt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) kolekcijas darbus pilsētvidē, veicināt mākslas pieejamību un izpratni, daļēji kompensēt mākslas pieredzes nepietiekamību dažādās sabiedrības grupās, kā arī iezīmēt un veicināt Muzeju krātuves ēku un teritoriju kā atvērtu un sabiedrībai pieejamu kultūrvietu.

Apskatāma bez maksas visu gadu

Ārtelpas tēlniecības ekspozīcija pie Muzeju krātuves Pulka ielā 8 apskatāma bez maksas visu gadu, katru dienu diennakts gaišajā laikā. Individuāliem apmeklējumiem tā ir pieejama arī pandēmijas ierobežojumu apstākļos. Izstādi nākotnē plānots iedzīvināt ar ekskursijām un izglītības programmām dažādām auditorijām.

EKSPOZĪCIJAS KURATORE:

Arta Vārpa, LNMM Tēlniecības un objektu kolekcijas glabātāja

T: (+371) 67 716148, E: Arta.Varpa@lnmm.lv

EKSPOZĪCIJAS VIZUĀLĀS KONCEPCIJAS AUTORS:

Gļebs Panteļejevs, tēlnieks un vizuālās koncepcijas autors

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.