Ojāra Vācieša 90. gadadienai veltīts muzikāli literārs vakars Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Ojārs Vācietis
Ojārs Vācietis

2023. gada 13. novembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11. stāva korē norisināsies latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša 90. jubilejai veltīts pasākums “Līdz pašām malām dzīve pilna mūzikas”. Šis pasākums ir brīvi apmeklējams visiem interesentiem.

Līdz pašām malām dzīve pilna mūzikas

Ojāram Vācietim 90
Ojāram Vācietim 90

Vakara gaitā apmeklētājiem būs iespēja baudīt Ojāra Vācieša un viņam veltītā literārā konkursa jauno laureātu dzeju. Programmu papildinās latviešu komponistu kamermūzikas atskaņojumi, kuros piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Evija Martinsone un pianiste Agnese Egliņa. Skanēs Pētera Plakida “Trīs Ojāra Vācieša dzejoļi” un Romualda Kalsona “Mīlestība”, kā arī Artura Maskata dziesmas, kas radītas balstoties uz Vācieša dzeju. Pasākumu vadīs aktieris Jānis Kronis, un tajā piedalīsies arī komponists Arturs Maskats un dzejnieks Jānis Rokpelnis, daloties atmiņās par dzejnieku.

Interesentiem būs iespēja apskatīt tēlnieces Artas Dumpes veidoto skulptūru “Nolemtība“, kas ir radīta iedvesmojoties no Vācieša dzejas krājuma ar tādu pašu nosaukumu. Šo unikālo pasākumu rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un biedrību, ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

2 Replies to “Ojāra Vācieša 90. gadadienai veltīts muzikāli literārs vakars Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.