Pārtīhārd – Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares studentu darbu izstāde G4

Pārtīhārd klubā G4. plakāts

No š.g. 9. līdz 19. februārim jaunajā klubā “G4” Vecrīgā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares studentu darbu izstāde “Pārtīhārd”, kurā būs eksponēti pēdējos trīs gados tapuši studentu mākslas darbi. Visi laipni gaidīti izstādes atklāšanā ceturtdien, 9. februārī, plkst. 19:00.

Paši izstādes dalībnieki – jaunie tēlnieki – savu veikumu raksturo kā dzīvespriecīgu un izstādi atklāj ar saukli “Kas daudz strādā, tas var atļauties smagi ballēties!”

Kā jau nojaušams, Mākslas akadēmijas 1. stāvā, kur atrodamas Tēlniecības apakšnozares telpas, dzimst visneparastākās idejas agrāk neiedomājamos izpildījumos un vaininieki vienmēr izrādās tēlnieki – gan radot apbrīnojamus darbus, gan nejauši regulāri iedarbinot telpu trauksmes signālus.

Pārtīhārd klubā G4. plakāts

“Tēlniekos” izvēlās studēt tie, kuri pilnasinīgi vēlas izjust dzīves realitāti un spēku, jauni cilvēki, kuri nebaidās no lieliem sapņiem un smaga fiziska darba, kas jāiegulda, lai šos sapņus realizētu. Un tad pēc kārtīga darba seko kārtīga atpūta – “pārtī hārd”. Tā vien šķiet, ka ballīte turpinās arī nākamajā dienā, kad atkal jāstrādā, jo jauno tēlnieku māksla ir vitāla, asprātīga un piedāvā neparastus risinājumus vēl neparastākām problēmām. Garlaicīgi nav nekad.

Izstādē “Pārtīhārd” būs redzami 18 autoru darbi, kas veidoti dažādās tehnikās un izmantojot visdažādākos materiālus. To izmēri svārstās no nelielām miniatūrām līdz brīvi stāvošiem kolosiem.

Objekti būs izvietoti visos trijos kluba “G4” stāvos, rūpīgi izvēloties to novietojumu, lai māksla papildinātu krāšņo telpu un otrādi. Paralēli taustāmajai, reālajai mākslai kluba 3. stāvā varēs skatīties arī Tēlniecības apakšnozares tēlnieku avangarda stila filmas.

Izstādes atklāšanas vakaru papildinās muzikāla ballīte – spēlēs grupas “Vairāk kauna nav” un “Radi teritorijā”.

Dalībnieki: Rihards Ābeltiņš, Anete Bajāre, Laima Daberte, Ansis Dobičins, Anna Egle, Gundega Evelone, Arturs Lukaševics, Liene Mackus, Andris Maračkovskis, Jānis Noviks, Edgars Ošs, Egons Perševics, Maija Puncule, Anna Rasmus, Ieva Saulīte, Agita Šteinberga, Ernests Šteinboks, Lauris Vītoliņš.

Izstādes kuratore ir Gundega Evelone un organizators Kristaps Reimanis. Izstāde ir tapusi ar Latvijas Mākslas akadēmijas un kluba “G4” atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.