Rožu kavalieris – simfoniskās mūzikas koncerts Liepājā

festivāls Sensus

Festivāla SENSUS koncerts koncertzālē Lielais dzintars, kurā Latvijas festivāla orķestra sastāvā kopā ar vadošajiem Latvijas mūziķiem muzicēs visi festivāla viesmākslinieki. Pie orķestra diriģenta pults stāsies Latvijā iemīļotais un starptautiski atzītais diriģents Karels Marks Šišons, kurš no 2009. līdz 2012. gadam bija LNSO mākslinieciskais vadītājs, pasaules lielāko opernamu un koncertzāļu pastāvīgs viesis, augstu apbalvojumu īpašnieks.

Koncerta programmā – Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” virpulīgā uvertīra, Igora Stravinska krāsainā svīta no baleta “Ugunsputns” un Riharda Štrausa izsmalcinātā un vīniski krāšņā svīta no operas “Rožu kavalieris”. Īpašs brīdis – pasaulslavenā vijolnieka, Eiropas labāko orķestru sadarbības partnera Sergeja Krilova solo Pētera Čaikovska populārajā Vijolkoncertā. 2016.-2017. gada sezonā Krilovs koncertē ar Londonas filharmonisko orķestri, Berlīnes Konzerthaus orķestri, Skotijas Karalisko Nacionālo orķestri, Bāzeles simfonisko orķestri un citiem. 2016. gadā ierakstu kompānija Deutsches Grammophon laida klajā Krilova pirmo CD ar A. Vivaldi “Gadalaikiem”. Kopš 2008. gada Sergejs ir Lietuvas kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs, un viņa vadībā orķestra repertuāra diapazonas sniedzas no baroka līdz mūslaiku mūzikai. Kā atzīst pats mūziķis, ļoti nozīmīga bijusi viņa draudzība ar Mstislavu Rostropoviču, kurš spēcīgi ietekmējis viņa radošo personību.

Koncertā Latvijas festivāla orķestra stīgu grupas vadīs slaveno Berlīnes filharmoniķu mūziķi – vijolnieki Luiss Felipe Koeljo un Marlēne Ito, altists Hoakins Rikelme Garsija un kontrabasists Gunārs Upatnieks, savukārt čellu grupas līdere būs Sennu Laine – Berlīnes Valsts operas orķestra solo čelliste. Par izcilu pūšaminstrumentu skanējumu rūpēsies Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” orķestra fagotu grupas koncertmeistars Gustavo Nunjess, kā arī pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš ieguvis pirmo vietu starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā Fabrīss Millišers, orķestra Berlīnes filharmoniķi mežragu grupas mūziķis Andrejs Žusts un trompetes virtuozs Aleksandrs Batī.

Daļu no šī koncerta programmas būs iespēja dzirdēt īpašā, bērniem un vecākiem veidotā koncertā 15.jūlija agrā pēcpusdienā.

festivāls Sensus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.