Spoguļdaba – Ingunas Auderes personālizstāde

Inguna Audere - Izlīgums
Inguna Audere - Izlīgums. 2011.

No 25.novembra galerijā “Mākslas banka būs apskatāma stikla māksla Ingunas Auderes personālizstādē “Spoguļdaba”, kuras moto skan F.Nīčes vārdiem: “Cik pasaule ir dziļa – to nakts tik zināt drīkst.” Pilsoniski intīmajā un vienlaicīgi atsvešināti vēsajā vidē īpašu noskaņu izstādei piešķirs Viktora Jansona lasījumi no Edvarta Virzas dzejas krājuma “Biķeris” (1909).

Spoguļdaba

Spogulis kā “Spoguļdabas” tēls izstādē kalpo par simbolu neizbēgamai sadursmei katram ar sevi, laiku un telpu. Tas izstādē tiek iesaistīts gan tieši, gan filosofiskā nozīmē – spogulim tā īpašības tiek atņemtas un transformētas, paužot mākslinieces domas par sievieti, viņas lomu, dzīves kaislībām un tieksmi pēc harmonijas vai laimīgām beigām.

 

Inguna Audere - Izlīgums
Inguna Audere - Izlīgums. 2011.

Iesaistot savā jaunradē senā un ne tik senā pagātnē darinātus priekšmetus, Inguna Audere tematiski sasaista interesantus faktus par pagātni kopā ar mūsdienām. Ekspozīcijas centrālais darbs ir “Pārtapšana”, kurā izmantotas Viļānu Sv.Ercenģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcas vecās vitrāžas. Tās nebija iespējams atjaunot vitrāžu īpatnējās izgatavojuma tehnikas dēļ, tādēļ vairāki vitrāžu logi ir kļuvuši par savdabīgiem mākslas darbiem. Šīs garīgās metaforas tuvums tajos atklās skatītājam ceļu uz savu iekšējo pārdomu un emociju pasauli.

Ingunas Auderes personālizstādes “Spoguļdaba” tematiku atsevišķos seansos atklās režisors Viktors Jansons ar lasījumiem no Edvarta Virzas dzejas krājuma “Biķeris” (1909). Dzejas seansu laiki – 25.novembrī, 1.,2.,8. un 9.decembrī plkst.18.00

Izstādi “Spoguļdaba” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izstāde “Spoguļdaba” būs apskatāma līdz 10.decembrim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.