Stikla tilts – starptautiska stikla mākslas izstāde Jūrmalā

Ieva Strazdina - Sīpoli

1. jūlijā plkst. 18.00 Jūrmalas Mākslinieku nama izstāžu zālē tika atklāta Latvijas un Zviedrijas starptautiskā projekta “Stikla tilts” noslēguma stikla mākslas izstāde. Projekta laikā tika izdomāti un realizēti vairāk nekā 40 stikla projekti autordarbi. Vairāki no tiem ir eksponēti Jūrmalas Mākslinieku nama izstāžu zālē. Rudenī tie tiks izstādīti Zviedrijā, Glasets Hus stikla muzejā Limmaredā.

Ieva Strazdina - Sīpoli

“Stikla tilts: Jūrmala – Limmared 2015” ir starptautisks mākslas apmaiņas projekts, kura iniciatori ir ne tikai Zviedrijas vēstniecība, Tranemo komūna, Zviedru institūts, Sverige-Lettland Nätverk un Glasets Hus Limmared, bet arī Jūrmalas pilsētas profesionālie stikla mākslinieki, “Dunovglass” karstā stikla studija, biedrība “RAD-DAR” un Jūrmalas Mākslinieku nams.

Šā gada martā un aprīlī Jūrmalas stikla studijā “Dunovglass” viesojās zviedru stikla mākslinieki un meistari Jeanette Lannartsdotter, Anna-Linda Gabriel, stikla pūtēji Bevan Taka, Julie Shirani Kausland, Johanna Söderberg un Malin Tehagen, kuri strādāja un veidoja savus autordarbus kopā ar Jūrmalas māksliniekiem Ievu Strazdiņu, Egli Kartanaiti-Dunovsku, Juri Dunovski, kā arī meistaru Aleksandru Logvinu. Aprīļa beigās Jūrmalas mākslinieki brauca radoši darboties Glasets Hus Limmared stikla studijā.

Izstādē Mākslinieku namā ir redzams, cik atšķirīga ir katra mākslinieka pieeja stiklam kā materiālam, kā katrs mākslinieks transformē savas idejas un domas un cik dažādi ir sanākuši stikla objekti. Sākot no plastiskām dabas formām kā Ievas Strazdiņas “Sīpoli” un “Akmeņi” un Jeanettes Lannartsdotter “Okeāns” un “Ogas” līdz grafiskām un minimālām formām kā Egles Kartanaites-Dunovskas “Noslēpušies”.

Izstāde apskatāma līdz 30. jūlijam. Mākslinieku nama darba laiki: otrdienās – piektdienās no plkst. 12.00–19.00, sestdienās no plkst. 12.00–16.00. Svētdienas, pirmdienas – brīvdienas. Ieeja bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.