Pedvālē apskatāmi jauni mākslas darbi


pedvale akmens vests dzims breners polarzvaigzne

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja 2015. gada radošās sezonas “Akmens. Vēsts” ietvaros tapusi jauna vides mākslas objektu un skulptūru izstāde. Mākslas darbus veidojuši tēlnieki no ASV, Skotijas un Latvijas.

Izstādē apskatāmi divi vides mākslas objekti, kas veidoti no čuguna un akmens – amerikāņu tēlnieka Džima Brenera “Polārzvaigzne” un skotu tēlnieka Džordža Bīzlija veidotais “X”.

Mākslinieka Džordža Bīzlija darbs tapa 21. jūnijā, vasaras saulgriežu laikā, un tajā, izmantojot senās ogham rakstu zīmes, mākslinieks atstājis vēstījumu ikvienam Pedvāles parka apmeklētājam. Darba forma “X” ir kā Dž. Bīzlija paraksts – es biju šajā vietā, lai radoši strādātu un dāvātu prieku ikvienam klātesošajam.

Izstādē apskatāma arī amerikāņu tēlnieka Karla Billingslī nerūsējošā tērauda skulptūra “Ziemeļvējš”, kura atklāj no Amerikas dienvidiem nākušā mākslinieka divējādās sajūtas par Latviju – gan auksto ziemeļu vēju, gan garās, gaismas pilnās dienas vasaras saulgriežu laikā.

Izstādes ekspozīciju papildina arī Pedvāles saimnieka Ojāra Feldberga veidotais vides mākslas objekts “Pielāgošanās” un eksponētā Akmens sēkla Skotijai. Ikvienam parka apmeklētājam ir iespēja nodot šim akmenim savu vēstījumu. 30.augustā mākslinieks Ojārs Feldbergs šo akmens sēklu vedīs uz Skotiju, lai 5. septembrī to iestādītu Skotijas zemē kopā ar tai nodotajiem vēstījumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.