Pieradini sliedes: radošo darbu konkurss

Publicēts:


Radošo darbu konkursu rīko biedrība “Radošo ideju stacija“, kuru līdzfinansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pieteikšanās termiņš: līdz 12.septembrim 2008.gada

Mērķis

Konkurss tiek rīkots, lai veicinātu jaunrades procesa attīstību jauniešu vidū un jauniešu interesi un iesaistīšanos mākslas un kultūras nozares aktivitātēs, apvienojot dažādas kultūras nozares, radot jaunus, oriģinālus jauno mākslinieku radošos darbus, kā arī sekmētu mākslas un kultūras nozares popularizēšanu Latvijas jauniešu vidū.

Temats

Radošo darbu konkursa temats – industriālais mantojums un tā iekļaušanās pilsētvidē.
Šo mantojumu Latvijā veido galvenokārt 17.-18. gs. manufaktūru vietas, kā arī nākamo gadsimtu cepļi, fabrikas, ražošanas ierīces un izstrādājumi, bākas un hidrotehniskās būves, kanāli, sūkņu stacijas un ūdenstorņi, dzirnavas, cietokšņi un citas fortifikācijas būves, spēkstacijas, ceļi, tilti, dzelzceļi un arī citi transporta līdzekļi. Latvijā ir bieži sastopama savdabīgā rūpnieciskā arhitektūra, kas kopā ar transporta infrastruktūru veido īpašu industriālo ainavu un kultūrvēsturisko vidi.

Tavs uzdevums ir to ilustrēt un parādīt kā tas iekļaujas vidē, kurā Tu dzīvo!

Konkursa uzvarētāju noteikšana.

Konkursa uzvarētāju noteikšanā tiks vērtēta oriģinalitāte un industriālā mantojuma netradicionālais redzējums.

Laureātus noteiks žūrija. Konkursa uzvarētāji tiks informēti par rezultātiem, zvanot uz darba autora norādīto telefona numuru. Konkurss tiek izsludināts šādās kultūras nozarēs – vizuālā māksla, foto māksla, filmu māksla, literatūra. Konkursa galvenās balvas katrā no piecām konkursa kategorijām – zīmēšana, plakātu māksla, foto māksla, filmu māksla, literatūra:

  • 1. vieta katrā kategorijā saņem 100 LVL naudas balvu;
  • 2. un 3. vieta katrā kategorijā saņem veicināšanas balvas.

Prasības iesniedzamajiem darbiem:

  • vizuālā māksla (zīmēšana un plakātu māksla) – A3 vai A4 formāta melnbalts vai krāsains zīmējums vai plakāts;
  • foto māksla – iesniedzamo darbu izmērs – 15×21 cm, bez datorapstādes;
  • filmu māksla – sagatavotas īsfilmas (līdz 10 min., mpg., avi. vai citā formātā);
  • literatūra – stāsti, esejas, dzejoļi.

Pieteikšanās

Darbu iesniegšanas kārtība:

  • Vizuālās mākslas darbus ir jāiesniedz„Radošo ideju stacija” valdes loceklei Elīnai Konstantinovai (Rīgā, Pils ielā 17, 3.stāvā) personīgi iepriekš piezvanot 26489382 vai pa pastu (Elīnai Konstantinovai, Valsts SIA „Vides projekti”, Pils iela 17, Rīga, Latvija). Darbi jāiesniedz aizlīmētas aploksnēs.
  • Literatūras, filmu mākslas, foto mākslas darbus var sūtīt uz e-pastu: stationvalka@gmail.com.

Ievēro!

Iesniedzot darbus (personīgi, caur Latvijas pastu vai sūtot uz e-pastu), ir jānorāda autora vārds, uzvārds, darba nosaukums, attēlotā industriālā mantojuma atrašanās vieta un īss apraksts, kā arī darba autora tālruņa numurs. Tiesības piedalīties konkursā ir jebkuram jaunietim vecumā no 15-30 gadiem, kas konkursa darbus iesniegs atbilstoši nolikumā norādītajām prasībām un termiņam. Konkursa organizētājiem ir tiesības diskvalificēt darbu, ja tas nav iesniegts nolikumā noteiktajā termiņā, daļēji vai pilnībā neatbilst nolikuma noteikumiem, tādēļ, lai iesniegtais darbs piedalītos konkursā, ir jāievēro visi šī nolikuma noteikumi. Iesūtot konkursa darbu, dalībnieks atļauj konkursa rīkotājiem šo darbu izmantot ar konkursu saistītajiem mērķiem. Labākie darbi tiek paturēti biedrības “Radošo ideju stacija” īpašumā un tiks izstādīti Valkas Mākslas skolā.

Darbus vērtē žūrija. Tajā piedalās pārstāvji no biedrības “Radošo ideju stacija”, a/s “Latvijas dzelzceļš”, A/S “Latvenergo”, Valkas Mākslas skolas, Latvijas Nacionālā kinematogrāfijas centra, biedrības “Grafikas kamera”, biedrības “Ideju forums”, u.c.

Laureātus noteiks žūrija. Konkursa uzvarētāji tiks informēti par rezultātiem, zvanot uz darba autora norādīto telefona numuru.

Informācija interesentiem: t.: 27123770, e-pasts: irina.maksimova@inbox.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.