Plakātu konkurss bērnu tiesību veicināšanai. Balva: ceļojums uz Briseli

Publicēts:


Bērnu tiesību veicināšanas kustības ietvaros jauniešus aicina piedalīties plakātu konkursā. Uzvarētājus gaida balvas un ceļojums uz Briseli.

EK konkurss bērnu tiesības

Šī gada konkursā uzsvērta doma, ka bērniem ir tiesības būt pasargātiem no cietsirdīgas izturēšanās un nevērības. Dalībnieku uzdevums ir uzzīmēt plakātu, kas attēlotu šo ideju.

Komisija cer, ka konkurss mudinās bērnus runāt par situācijām, kurās viņi var meklēt palīdzību un kurās viņiem tā ir jāmeklē. Lai rosinātu pārdomas, ir paredzētas divas vecumu grupas (10-14 un 15-18 gadi), un dalībniekiem ir jāstrādā grupās, ko veido vismaz 4 bērni. Pieaugušajiem, kuri vēlas iesaistīties, ir pieejami mācību līdzekļu komplekti.

Pagājušā gada konkurss, kas bija trešais pēc kārtas, piesaistīja vairāk nekā 6000 dalībniekus (trīs reizes vairāk nekā 2006. gadā).

Iesniegtos darbus vispirms vērtēs valstu līmenī, un balvas pasniegs katrā valstī atsevišķi 20. novembrī – Starptautiskajā bērnu tiesību dienā.

Valstu līmenī par uzvarētājiem atzītie bērni sacentīsies otrajā kārtā Eiropas mērogā. Decembrī trīs veiksmīgākās komandas katrā vecuma grupā aicinās uz apbalvošanas ceremoniju Briselē; tur viņiem būs arī iespēja doties izbraucienā pa pilsētu un apmeklēt Eiropas institūcijas.

Konkursa labākos plakātus publicēs ES tīmekļa vietnēs un to dalībvalstu Komisijas birojos, kuras pārstāvēs uzvarētāji. Tos, iespējams, arī izmantos turpmākajos Eiropas bērnu tiesību aizsardzībai veltītajos pasākumos.

Konkurss organizēts atbilstoši plašākiem ES centieniem nodrošināt, lai bērni būtu drošībā un pasargāti. Citu pasākumu mērķi ir šādi:

  • gādāt par drošāku internetu. Šobrīd ir ieviests mehānisms, kas ļauj bloķēt bērnu pornogrāfijas iegādi tiešsaistē;
  • panākt, lai bērnu aizsardzība būtu prioritāte visā pasaulē;
  • apkarot bērnu tirdzniecību un seksuālu izmantošanu. Tas paredz karstās līnijas , kur var zvanīt, lai ziņotu par pazudušiem bērniem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.