Projekta “Latgales tekstiliju kolekcijas saglabāšana. Latgales jostu atdarināšana” rezultāti

Publicēts:


Latgales muzejs. Jostas.

Latgales reģiona attīstības aģentūras finansētās “Latgales kultūras programmas” ietvaros Latgales kultūrvēstures muzejs ir realizējis projektu “Latgales tekstiliju kolekcijas saglabāšana. Latgales jostu atdarināšana“.

Latgales muzejs. Jostas.

Muzejā glabātajā tekstiliju kolekcijā ir gandrīz 1000 priekšmeti, tajā skaitā arī krāšņās Latgales jostas, kas apvieno dažādas to darināšanas tehnikas, krāsu salikumus un pielietošanas veidus, uz ko šodien vērsta to vēsturnieku, meistaru un interesentu uzmanība, kas pēta Latgales tautas tērpu kā nacionālo kultūras zīmolu, tāpēc ļoti svarīga ir to saglabāšana šodien un pieejamība sabiedrībai. Muzejs realizē sava krājuma pieejamību arī ar iekļaušanu Nacionālajā muzeju krājuma kopkatalogā (www.nmkk.lv).

Projekta ietvaros, realizējot muzeja misiju, tika atdarinātas Latgales kultūrvēstures muzeja krājuma 20. gs. sākumā un 30-tajos gados austās un lietotās 13 etnogrāfiskas jostas, kas ir Latgales reģiona kultūrvēstures atspoguļojums, taču tām ir lietošanas laika atstātās pēdas, līdz ar to tās ir trauslas. Atdarināšanas darbus veica Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpariņš” dalībnieces, kuras darbu noslēgumā muzejā rīkotajā seminārā dalījās ar stāstījumu par jostu aušanas tehnikām un projekta ietvaros paveikto darbu.

Turpinot sadarbību ar TLMS “Dzīpariņš”, aicinām visus interesentus Latgales kultūrvēstures muzejā, 2014. gada 5. aprīlī piedalīties radošās darbnīcas aktivitātēs rīkotās nemateriālās kultūras mantojuma akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros.

Rakstu sagatavoja projekta vadītāja, LKM galvenā speciāliste – krājuma glabātāja Kristīne Dekšne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.