Reti Ilmāra Blumberga mākslas darbi Lielajā dzintarā

Publicēts: | Atjaunots:


Ilmāra Blumberga izstāde
Ilmāra Blumberga izstāde "Lielajā dzintarā"

No 2022. gada 5. februāra līdz 3. aprīlim Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā Civita Nova būs skatāma latviešu ikoniskā mākslinieka, scenogrāfa un grafiķa Ilmāra Blumberga darbu izstāde “3 cikli”, piedāvājot mākslas cienītājiem 65 mākslas darbus no trīs hrestomātiskā mākslinieka radītiem cikliem.

3 cikli

Sadarbībā ar nodibinājumu “Blumberga fonds” veidotā izstāde liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvās retāk eksponētus Ilmāra Blumberga autortehnikā radītus darbus, kas atlasīti, veidojot dabisku sinerģiju ar “Lielā dzintara” vidi.

Es nemiršu

Lielformāta gleznu ciklu “Es nemiršu” iedvesmojusi Blumberga sadarbība ar režisoru Augustu Sukutu un mākslinieka vizītes Spānijā. Cikls tapis pirms 10 gadiem un pirmoreiz eksponēts 2013. gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls”. Liepājas izstāde būs tikai otrā reize, kad šis cikls tiek parādīts plašākai publikai. Izstādes darbi iekļauti arī 2013. gadā izdotajā grāmatā “Es nemiršu”, kas ir apjomīgākais izdevums par Ilmāra Blumberga pēdējā perioda mākslu.

Lietiņš līst, lietiņš līst! Lietiņš līst! Sapērk bildītes. Sapērk bildītes. Sapērk bildītes!

Krasi atšķirīga rakstura un formas cikls ir Blumberga radītā mākslas darbu sērija “Lietiņš līst, lietiņš līst! Lietiņš līst! Sapērk bildītes. Sapērk bildītes. Sapērk bildītes!”. Tie tapuši, gatavojoties izstādei, kurā Blumbergs pievērsies leģendārā latviešu mākslinieka Voldemāra Irbes (1893-1944) dzīvei un darbam. „Irbes māksla ir tīra māksla,” teicis Blumbergs, “tā nav ierocis, sabiedrisks medijs vai spēka izpausme.”

Atlantīda

Trešā grupa izstādē ir jauktā oriģināltehnikā veidoti darbi, kas apvieno sietspiedi, akrilu, zīmuli, ogli, fotogrāfiju un citas tehnikas. Šeit ietilpst sērija “Atlantīda”, kas tapusi pirms vairāk nekā 25 gadiem un pirmo reizi izstādīta 1996. gadā, kā arī cikls “Van Goga krēsli”. Oriģināltehnikas māksla kļuvusi par īpaši atpazīstamu Blumberga daiļrades lappusi un iekļauta arī vairākās publiskās un privātās kolekcijās.

Ilmāra Blumberga izstāde
Ilmāra Blumberga izstāde “Lielajā dzintarā”

Ilmārs Blumbergs (1943-2016)

Atstājis bagātīgu mantojumu dažādās mākslas jomās un tehnikās – no gleznām, skulptūrām un zīmējumiem, līdz skatuves un kostīmu mākslai, plakātiem, un video, izpelnoties kā sabiedrības tā profesionāļu atzinību un apbrīnu. Kopš 1962. gada sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes Latvijā un ārpus tās, kā arī eksponējis savus darbus vairāk nekā 150 grupu izstādēs. Veidojis scenogrāfiju neskaitāmām izrādēm Latvijas teātros, kā arī Latvijas Nacionālajā operā. Daudzu kultūrvēsturiski nozīmīgu grāmatu ilustrators un Latvijas kultūrtelpā pazīstamu grafisko zīmju autors. Apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un saņēmis «Spēlmaņu nakts» apbalvojumu par mūža ieguldījumu teātra mākslā. Mākslinieka darbi iekļauti privātās un muzeju kolekcijās Latvijā, Krievijā, Vācijā, Somijā, Lietuvā, Francijā, Austrālijā, Igaunijā un ASV. Absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, savukārt scenogrāfa specialitāti apguvis Gunāra Zemgala vadībā.


Papildus informācija

Izstādi organizē: SIA “Lielais Dzintars” sadarbībā ar nodibinājumu “Blumberga fonds”. Atbalsta: Liepājas pašvaldība. Vairāk informācijas koncertzāles mājas lapā lielaisdzintars.lv.

Apmeklējot izstādi, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu. Koncertzāles apmeklējuma laikā jālieto medicīniskās sejas aizsargmaskas vai respiratori bez vārsta ar drošības pakāpi FFP2. Bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem varēs lietot nemedicīnisku (auduma) masku. Pārvietojoties pa koncertzāli, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem apmeklētājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.