Rīgas Doma torņa rekonstrukcijas laikā uzstādīti grafiķa Paula Liepas darbi

Publicēts: | Atjaunots:


Jau pusgadu Rīgas Domā notiek vērienīgi restaurācijas darbi, kuru laikā tiek atjaunotas katedrāles rietumu kapelas un nostiprināts tornis – tiek mainītas un protezētas Doma torņa nesošās sijas, kā arī likts jauns jumta segums. Rīgas Doma tornis tiks papildināts arī ar septiņiem jauniem zvaniem, kas līdz šim savu skanējumu gaidījuši Doma dārzā.

Šī gada jūnijā, sadarbībā ar būvuzņēmumu “Arčers”, tika realizēta projekta “Mans Doms” radošā iniciatīva – uz Rīgas Doma torņa rekonstrukcijas laikā uzstādīti atzītā grafiķa Paula Liepas jaunradītie darbi, kuru motīvi vēsta par pašas katedrāles arhitektūras senajām vērtībām.

Biedrība “Ascendum” sava īstenotā projekta “Mans Doms” ietvaros nākusi klajā ar iniciatīvu atjaunot latviešu mākslinieku saikni ar seno katedrāli. Sadarbībā ar būvuzņēmumu “Arčers” ir tapuši un līdz pat vasaras beigām uz Rīgas Doma torņa būs skatāmi atzītā latviešu grafiķa Paula Liepas speciāli katedrālei radītie mākslas darbi, kuru motīvi vēsta par ēkas interjera un arhitektūras vērtībām.

“Jau 800 gadus katedrāle ir Rīgas kultūras un mākslas veicinātāja. Pēdējos gados mākslinieku sadarbība ar Rīgas Domu ir atjaunojusies, un spilgtākais piemērs ir ikvasaras brīvdabas mākslas izstādes Rīgas Doma dārzā. Izmantojot torņa rekonstrukciju, tehnisko tentu esam pārvērtuši par estētisku vērtību, paceļot mākslas darbu virs Rīgas 65 metru augstumā un ļaujot to baudīt ikvienam pilsētniekam un tās viesim”

iniciatīvas līdzautors, projekta “Mans Doms” vadītājs Gatis Vectirāns

„Savu attieksmi un galvenos principus, kādiem, mūsuprāt, būtu jādominē, iekārtojot un noformējot tik nozīmīgu un unikālu kultūrvēsturisko ēku rekonstrukcijas teritoriju, mēģinājām ietvert jau būvlaukuma nožogojuma projektā „Atrodi elementu!” Mūsu skatījums sakrita ar projekta „Mans Doms” iniciatīvu Doma tornim radīt mākslinieciski augstvērtīgu pārseguma izpildījumu, lai atjaunošanas laikā tas nezaudēt savu pievilcību zem pārsega, bet tieši otrādi – tas tiktu uzsvērts paspilgtināts.”

“Arčers” galvenais dizainers Jurģis Gaveiks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.