Stādīs akmeņu par godu Rainim un Aspazijai


Pedvāles muzejs

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja radošās aktivitātes šogad sāksies ar projektu Latvijas akmens sēkla Kastaņolai.

Atzīmējot dzejnieku Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienu, tēlnieks Ojārs Feldbergs īstenos performanci “Latvijas akmens sēkla Kastaņolai”. 29. martā viņš kopā ar Talsu Krūmu grupas māksliniekiem apmeklēs dzejnieku dzimtās mājas – “Daukšas” Zaļenieku pagastā un “Tadenavu” Dunavas pagastā -, lai iegūtu akmens sēklas stādīšanas performancei Kastaņolā. Ceļā sastaptajiem cilvēkiem būs iespēja nodot akmens sēklām savus vēstījumus.

Savukārt 11. aprīlī plkst. 12:00 ikviens tiek aicināts uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, lai nodotu savu vēlējumu vai vēstījumu akmens sēklām, kuras 19. aprīlī tiks iestādītas dzejnieku otrajā dzimtenē – Kastaņolā.

Akmens sēklu stādīšanas akciju tēlnieks Ojārs Feldbergs uzsāka 2007. gadā. Akmeņu stādīšana nozīmē ne tikai akmens kā sēklas fizisku iedēstīšanu zemē, bet arī garīgu rituālu, kurā piedalās dēstītājs. Stādot akmeni, ar to kopā tiek iestādītas arī idejas, vēlmes, vēstījumi, novēlējumi vai pateicības, kuras cilvēki iepriekš savās domās nodevuši akmens sēklai. Iestādot akmeni zemē, tajā pašā brīdī iecerētais tiek iestādīts arī katra projektā iesaistītās personas dvēselē. Atceroties un apdomājot ideju, kas tikusi iestādīta zemē kopā ar akmeni, stādījums tiek simboliski kopts, līdz ideja nobriest un īstenojas dzīvē.

Ojārs Feldbergs, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja direktors

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.