Šveices sabiedriskā televīzija RTS pārtrauks rādīt Žerāra Depardjē filmas

Publicēts: | Atjaunots:


Šveices RTS pārtrauc rādīt Žerāra Depardjē filmas. DALL-E.
Šveices RTS pārtrauc rādīt Žerāra Depardjē filmas. DALL-E.

Šveices sabiedriskās televīzijas RTS lēmums pārtraukt Žerāra Depardjē, slavenā franču aktiera, filmu rādīšanu pēc viņam izvirzītajām seksuālās vardarbības apsūdzībām un aizvainojošiem komentāriem ir izraisījis karstas diskusijas. Šī situācija ir aktualizējusi jautājumus par seksismu un seksuālo vardarbību kinoindustrijā.

Šīs diskusijas ir sākušās pēc tam, kad RTS paziņoja par savu lēmumu. Sabiedrība ir sadalījusies – daži atbalsta šo lēmumu, savukārt citi to kritizē, apgalvojot, ka tas ir cenzūras veids un var radīt bīstamu precedentu. Tomēr tie, kas atbalsta lēmumu, uzskata, ka ir svarīgi izrādīt nostāju pret seksuālu vardarbību un aizvainojošiem komentāriem, kā arī ka sabiedriskajiem raidījumiem ir jāveicina cieņas un vienlīdzības vērtības.

Šveices RTS pārtrauc rādīt Žerāra Depardjē filmas no 2024. gada. DALL-E.
Šveices RTS pārtrauc rādīt Žerāra Depardjē filmas no 2024. gada. DALL-E.

Depardjē pēdējos gados ir apsūdzēts seksuālā vardarbībā vairāku sieviešu izteiktajās apsūdzībās. 2018. gadā aktrise Šarlote Arnulde iesniedza pret viņu izvarošanas apsūdzību, un šī lieta tiek izmeklēta kopš 2020. gada. Vēl viena tiesas prāva par seksuālu izmantošanu notiek kopš 2020. gada septembra, attiecoties uz it kā 2007. gadā notikušu incidentu. Depardjē noliedz visas apsūdzības.

Depardjē tēls tika vēl vairāk aptraipīts pēc dokumentālās filmas pārraidīšanas, kurā viņš izteica sievietes pazemojošus un mizogīnus komentārus. “Sievietēm patīk braukt ar zirgu, jo klitoriss beržas pret sēdekli,” viņš teica kamerā.

RTS pārstāvis apstiprināja lēmumu nepārraidīt Depardjē filmas, norādot, ka sabiedriskā raidījuma uzdevums ir atbildēt uz skatītāju noskaņojumu. Lēmums ir “pragmatisks” un to varētu pārskatīt atkarībā no situācijas attīstības.

Tie, kas ir pret šo gājienu, argumentē, ka tas ir cenzūras veids un ka tas rada bīstamu precedentu. Viņi arī uzsver, ka Depardjē ir nevainīgs līdz brīdim, kad pierādīta viņa vaina, un viņš nedrīkst tikt sodīts pirms sprieduma pasludināšanas.

Šī situācija ir aktualizējusi arī plašākas diskusijas par seksismu un seksuālo vardarbību kinoindustrijā. Daudzi uzskata, ka kinoindustrijai ir ilga seksisma vēsture un ka ir pienācis laiks rīkoties, lai risinātu šo problēmu. Viņi arī uzsver, ka kinoindustrijai vajadzētu vairāk atbalstīt seksuālās vardarbības upurus un veicināt dzimumu līdztiesību.

Raksts sagatavots pēc ārzemju ziņu materiāliem.

2 Replies to “Šveices sabiedriskā televīzija RTS pārtrauks rādīt Žerāra Depardjē filmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.