TDA “Vektors” svin 65 gadu jubileju ar deju uzvedumu “Aiz ko garš pavasar’s?”

Publicēts: | Atjaunots:


TDA "Vektors". Publicitātes foto.
TDA "Vektors". Publicitātes foto.

Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis “Vektors” aicina uz savu 65 gadu jubilejas svinībām, kas norisināsies 2024. gada 12. aprīlī Ķīpsalas izstāžu hallē, piedāvājot krāšņu deju uzvedumu “Aiz ko garš pavasar’s?”. Šis notikums iezīmēs ansambļa jubilejas sezonu, kuras ietvaros “Vektors” jau ir guvis atzinību, iegūstot Lielo balvu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku finālkonkursā un radot šo vērienīgo uzvedumu.

TDA "Vektors". Publicitātes foto.
TDA “Vektors”. Publicitātes foto.

Uzvedumā piedalīsies vairāk nekā 120 deju ansambļa “Vektors” dalībnieki, izdejot pavasara laiku ar tā mainīgajām emocijām, dabas notikumiem un lauku tradīcijām. Uzveduma pamatā ir Edvarta Virzas poēmas “Straumēni” fragments “Pavasaris”, ko režisors Reinis Suhanovs interpretējis kā mūsdienu cilvēka skatījumu uz ideālistisku lauku dzīvi.

TDA "Vektors". Publicitātes foto.
TDA “Vektors”. Publicitātes foto.

Mūzikas komponists Mārtiņš Miļevskis radījis 11 jaunas kompozīcijas, kuras balstītas uz tautas dziesmu tekstiem, un ansambļa mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale tās iekļāvusi daudzveidīgās horeogrāfijās. Uzvedumā skanēs gan jau iepriekš atzinību guvušas dejas, gan arī jauni darbi, kas pirmo reizi tiks prezentēti tieši šajā pasākumā.

TDA "Vektors". Publicitātes foto.
TDA “Vektors”. Publicitātes foto.

Papildus deju priekšnesumiem, uzvedumu bagātinās arī grupas “Auļi” un citu mūziķu izpildīti skaņdarbi, nodrošinot bagātīgu muzikālo un dramaturģisko baudījumu. Iedvesmojoties no “Straumēnu” tēmas, ansamblis sadarbībā ar fotogrāfiem Reinholdu Švarcu un Kristapu Pelēko ir veicis pavasarīgu fotosesiju, kuras rezultāti tiks eksponēti uzveduma pirmizrādes laikā.

Biļetes uz šo nozīmīgo kultūras notikumu ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, un tās organizē biedrība “Vektors” ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Tehniskās universitātes atbalstu.

Vairāk informācijas par uzvedumu un biļešu iegādi var atrast organizatoru mājaslapā un sociālo mediju kontos.

One Reply to “TDA “Vektors” svin 65 gadu jubileju ar deju uzvedumu “Aiz ko garš pavasar’s?””

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.