Tiks atklāta konkursa “SEB stipendija glezniecībā” izstāde Latvijas Mākslas akadēmijā

Publicēts:


SEB stipendija glezniecībā

Turpinot pirms pieciem gadiem uzsākto sadarbību ar SEB banku, Latvijas Mākslas akadēmijā arī šopavasar būs skatāma ikgadējā konkursa “SEB stipendija glezniecībā” izstāde. Kā allaž daudzveidīgajā un kolorītajā ekspozīcijā savu talantu glezniecībā demonstrēs 45 jaunie mākslinieki, kas, pārstāvot visas Mākslas akadēmijas nodaļas, konkursa žūrijas vērtējumam iesnieguši 68 glezniecības darbus. Izstāde Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs skatītājiem atvērta no 2013. gada 10. līdz 30. maijam. Interesenti mīļi gaidīti konkursa darbu ekspozīcijas atklāšanā š.g. 9. maijā plkst. 17.00. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šoreiz konkursa uzvarētāja vārds tiks paziņots svinīgā ceremonijā izstādes noslēgumā – 27. maijā plkst. 18.00.

SEB stipendija glezniecībā

Konkursam “SEB stipendija glezniecībā” pieteiktos darbus vērtēs žūrija, kuras darbā piedalīsies mākslas nozares profesionāļi un Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi: LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, prorektors jaunrades un administratīvajā darbā prof. Kristaps Zariņš, Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš, Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas katedras vadītāja asoc. prof. Silvija Grosa, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, mākslas kritiķe un kuratore Helēna Demakova, mākslinieks Miervaldis Polis, SEB bankas prezidents Ainārs Ozols un SEB bankas Private Banking vadītāja Aija Miķelsone. Savukārt izstādes apmeklētāju balsojums noteiks skatītāju simpātijas balvas ieguvēju. Ikviens apmeklētājs līdz š.g. 25. maijam pie izstādes dežurantes varēs saņemt krāsainu uzlīmīti, ar kuru paust atzinību par gleznu, kas apmeklējuma laikā uzrunājusi visvairāk.

“Raugoties uz Mākslas akadēmijas studentu glezniecības darbiem, vērojams, ka tajos spilgti atklājas Eiropas mākslā aktuālās tendences. Ar interesi tverot kosmopolītiskās kultūrtelpas piedāvājumu, mūsu jaunie mākslinieki pierāda, ka ir atvērti pasaulei un, akumulējot vērtīgu starptautisku pieredzi, prasmīgi iet savu ceļu un mērķtiecīgi attīsta paši savu unikālo māksliniecisko redzējumu. Latvijas jauno mākslinieku paaudzes un arī konkursa izstādes spēks slēpjas dažādībā – glezniecisko paņēmienu, māksliniecisko izteiksmes līdzekļu un koncepciju plašajā spektrā. Konkurss “SEB stipendija glezniecībā” ik gadu ir sava veida atskaites punkts, kad paraudzīties uz glezniecības kopainu un reflektēt par to. Esam gandarīti par sadarbību ar SEB banku – izcilu partneri, kura interese par jauno mākslā gadu no gada ir dzīva un nerimstoša,” pārdomās par jauno mākslinieku sniegumu un konkursu “SEB stipendija glezniecībā” dalās Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs.

“Profesionalitāte, kvalitāte un radoša pieeja ir SEB banku un Mākslas akadēmijas jauno talantu vienojošās vērtības. Tieši tāpēc esam gandarīti konkursa balvas laureātam dāvāt iespēju doties radošā braucienā uz kādu no Eiropas Savienības valstīm pēc savas izvēles, kā arī piešķirt stipendiju 1200 Ls apmērā. Mēs ticam, ka prēmija, kas jaunajiem māksliniekiem paver vienreizēju iespēju gūt unikālu pieredzi ārvalstīs un investēt radošajā darbā, ir nozīmīgs atspēriena punkts turpmākās profesionālās karjeras attīstībā,” atzīst SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

SEB stipendija glezniecībā

Kopš 2008. gada, kad tika iedibināta “SEB stipendija glezniecībā”, to saņēmuši pieci talantīgi mākslinieki. 2008. gadā konkursa laureāte bija Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle. Iepriekšējā konkursā, kas noritēja 2012. gada aprīlī un maijā, galvenā balva tika piešķirta Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 3. kursa studentei Laimdotai Steķei par darbiem “Vieta I” un “Vieta II”, savukārt skatītāju simpātijas balvu ieguva Glezniecības apakšnozares maģistrantūras studente Darja Fjodorova par darbu “Karmena”.

Izstādes darba laiki:

  • Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
  • Ceturtdien: 11.00 – 19.00
  • Pārtraukums: 14.30 – 15.00
  • Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.