Vēsturiskās koka apbūves dzīvotspēja un integrācija mūsdienu pilsētvidē: Liepājas konferences atskats (foto)

Publicēts: | Atjaunots:


Konference: Koka arhitektūras dzīvotspēja mūsdienu pilsētvidē
Konference: Koka arhitektūras dzīvotspēja mūsdienu pilsētvidē

Nesen, 24. novembrī, Liepājas interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu namā” kļuva par diskusiju centru par vēsturiskās koka apbūves dzīvotspēju mūsdienu pilsētvidē. Šī konference ir svarīgs solis kultūras mantojuma saglabāšanā un integrācijā ar mūsdienu pilsētvidi, pulcējot vairāk nekā 1000 dalībniekus gan tiešsaistē, gan klātienē.

Konferences galvenais fokuss bija Liepājas Kungu ielas 24 ēkas atjaunotnes process, demonstrējot, kā vēsturisks nams var tikt atdzīvināts mūsdienās, saglabājot tā autentiskumu un pievienojot jaunu vērtību pilsētas arhitektūras ainavā. Šāda pieeja ir būtiska ne tikai Liepājai, bet arī visai Latvijai un pat Skandināvijas valstīm, kurās vēsturiskā arhitektūra veido nozīmīgu kultūras mantojumu.

Konferenci atklāja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla un Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, bet to vadīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

Konferences pirmā daļa bija veltīta lasījumiem no dažādiem nozares ekspertiem. Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, būvpētnieks Juris Zviedrāns, mākslas vēsturniece Edvarda Šmite un Kuldīgas vecpilsētas pārvaldības speciāliste Sintija Vītoliņa dalījās savā pieredzē un zināšanās par atjaunotņu procesu, vēsturiskās koka apbūves specifiku un dzīvotspēju. Šie referāti sniedza skaidru ieskatu gan teorētiskajos aspektos, gan praktiskajās realizācijās.

Otrā konferences daļa bija bagātīga ar prezentācijām no arhitektiem Zaigu Gaili, Jāni Dripi un Ervīnu Kraukli, kā arī no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Dejas pedagoģijas katedras docentes Guna Ezermalas. Šīs prezentācijas atklāja plašākas perspektīvas par kultūras pieminekļu saglabāšanu un integrēšanu mūsdienu pilsētvidē, kā arī par attiecīgajiem atbalsta mehānismiem un metodoloģijām.

Viena no konferences galvenajām tēmām bija arī atbalsta mehānismi kultūras pieminekļu saglabāšanai un atjaunošanai. Dalībnieki diskutēja par dažādām finansiālā atbalsta iespējām, kā arī par politiskajiem un administratīvajiem aspektiem, kas ietekmē šo procesu.

Konferenci rīkoja Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” un Liepājas muzejs, ar finansiālu atbalstu no Valsts kultūrkapitāla fonda.

Fotogalerija

Autore: Marta Kalēja, OHM.LV.

2 Replies to “Vēsturiskās koka apbūves dzīvotspēja un integrācija mūsdienu pilsētvidē: Liepājas konferences atskats (foto)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.