VKKF padome lemj par konkursa izsludināšanu latviešu literatūras atbalstam

Publicēts:


Ņemot vērā Saeimas vakar piešķirto papildu finansējumu 550 000 latu apjomā Valsts Kultūrkapitāla fondam (VKKF), fonda padome šovakar lēma par jaunu konkursu izsludināšanu latviešu literatūras un profesionālās mākslas norišu atbalstam reģionos.

No VKKF kopumā atvēlētās summas 200 000 latu tiks novirzīti Latvijas literāro darbu tapšanai, literatūras attīstībai un popularizēšanai, balstoties uz šogad izstrādāto, pēc kultūras ministres iniciatīvas tapušo, literatūras un grāmatniecības stratēģiju. Savukārt par 100 000 latu tiks sludināts grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām visā Latvijā.

Konkursus varētu izsludināt no 19. septembra

Paredzēts, ka konkursi tiks izsludināti 19.septembrī un savus pieteikumus pretendenti varēs iesniegt līdz 12.oktobrim.

“Ir prieks, ka kopīgais darbs ar rakstniekiem devis taustāmu rezultātu. Būtiski, ka ieguvums no šī kopdarba būs daudz plašāks – ne tikai pašiem rakstniekiem un rakstniecības nozarei, bet arī bibliotēkām un pats galvenais – lasītājiem un visai sabiedrībai kopumā,” uzsver kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Ministre norāda, ka šis nav vienīgais pozitīvais signāls latviešu rakstniecības nozarei, jo šodien dibinātais rakstniecības atbalsta fonds liecina par pilsoniskās sabiedrības un uzņēmēju aktivizēšanos Latvijas pamatvērtību izkopšanā un saglabāšanā, kā arī apliecina sabiedrības gatavību aizstāvēt savas vērtības arī tad, ja valsts finansējums tam nav pietiekams.

Līdzekļi profesionālās mākslas pieejamībai reģionos

250 000 latu no kopējā VKKF piešķirtā finansējuma apjoma tiks atvēlēti profesionālās mākslas pieejamībai reģionos, lai nodrošinātu daudzveidīgu kultūras piedāvājumu arī ārpus Rīgas, kas ir viens noteicošajiem faktoriem novados dzīvojošo cilvēku palikšanai savā dzimtajā vietā.

Līdz ar 550 000 latu papildu finansējuma piešķīrumu VKKF kopējais valsts budžeta finansējums šogad būs sasniedzis 2,7 milj. latu, bet nākamajā gadā (gan no budžeta prioritātēm, gan bāzes izdevumiem) tas plānots 3,6 miljonu latu apjomā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.