No 6. februāra līdz 6. martam ArtDepoo galerijā Tallinā būs skatāma latviešu un igauņu mākslinieku izstāde We are fine. Izstādes atklāšana paredzēta 19. februārī.
Izstāde ir kā parodija klasiskai izstāžu veidošanas stratēģijai: kurators uzaicina savus favorītus māksliniekus un iekļauj viņu mākslas darbus personīgas vai nomenklatūras koncepcijas kontekstā. Tādējādi tiek uzturēts kuratora subjektīvais dialogs ar šauru speciālistu grupu, turklāt par noteicošo faktoru bieži izvirzās naudas saglabāšana ģimenē, nevis vēlme veidot kaut ko patiesi aktuālu. Izstādes ideja reflektē par nekritiskajiem zelta laikiem Latvijā un Igaunijā, kad kuratori, lidinoties savos bohēmiskajos sapņos, baudīja pilnīgu izvēles un finansiālu brīvību.
Projekta otrā sadaļa ir kā pretmets iepriekšējai situācijai un reflektē par šī brīža ekonomisko situāciju kultūrā. Tie paši mākslinieki ir aicināti izsolīt dažādus objektus. Šie objekti/priekšmeti var būt jebkas – vecas zeķes, automobīlis, mājas, TV vai personīgās dienasgrāmatas. Mākslinieku uzdevums ir iemūžināt tos, veidojot savu māksliniecisko reklāmu šiem priekšmetiem. Reāliem objektiem būs iespēja piedalīties izstādē un pat tikt pārdotiem. Šī ideja no vienas puses simbolizē zaļo domāšanu, no otras puses māksliniekiem rada iespēju stāstīt savus personīgos stāstus, nojaucot distanci un radot daudz humānāka sabiedrības locekļa tēlu.
Izstādei paredzēta dinamiska struktūra, un tā nesāksies ar konvencionālu atklāšanu. Projekts ir sadalīts divās daļās, tās integrētas viena otrā. Apskatāmie mākslas darbi mainās lomām, daļa tiek aizklāti, daļa kļūst aplūkojami skatītājam. Projektā piedalās 5 mākslinieki no Latvijas – Vineta Kaulača, Inga Meldere, Daiga Kruze, Andris Eglītis, Andris Vitolinš, un 5 no Igaunijas – Marko Mäetamm, Sirli Hein, August Künnapu, Maarit Murka, Peeter Laurits, katrs autors ar diviem mākslas darbiem (viens ir par tēmu Subjective Choice, otrs – We are fine). Tas ir pasākums divos cēlienos.
Atklāšana 19. februārī ir vienlaikus pirmās izstādes slēgšana un otras atklāšana – vieni mākslas darbi tiek atklāti, otri aizsegti skatītāja acīm, turklāt šai brīdī latviešu un igauņu mākslinieki apmainās ar tēmām.