1. jūlijā Rundāles pils dārzā notiks tradicionālie Dārza svētki

Publicēts: | Atjaunots:


Rundāles pils dārza svētki. Publicitātes foto
Rundāles pils dārza svētki. Publicitātes foto

1.jūlijā, rožu ziedēšanas laikā, Rundāles pils dārzā notiks tradicionālie Dārza svētki, kuros šogad īpaši tiks izcelta ūdens nozīme dārzā.

Visu dienu dažādās aktivitātēs būs iespējams gan vairāk uzzināt par ūdens izmantošanu senajos dārzos, gan spēlēties ar ūdeni, laižot baseinā kuģu modeļus un papīra kuģīšus vai kopā ar mākslinieci Kristīni Kutepovu īpašā krāsu pludināšanas tehnikā radot “krāsu upi”, kas vakarā kļūs par skatuves dekorāciju dziedātājas Aijas Vītoliņas koncertā “Roze un ūdens”.

Svētku laikā pie spoguļdīķa, kas ir viens no baroka dārzam raksturīgajiem elementiem, atradīsies piecus metrus augsta virtuāla strūklaka, kas apmeklētājiem ļaus vērot pasaules senākās un nozīmīgākās strūklakas un uzzināt, kā tika apūdeņoti senie dārzi. Virtuālo strūklaku veidojuši muzeja speciālisti sadarbībā ar video mākslinieku Tomu Zeļģi.

Ar brīnumiem un pārsteigumiem svētkus bagātinās Rīgas cirka skolas priekšnesumi un meistarklases, bet klusinātās noskaņās dārzā izskanēs aktrises Raimondas Vazdikas un mūziķa Mika Galvanovska muzikālā dzejas programma “Ūdensdārzi”.

Notiks arī tradicionālais svētku tirdziņš, kurā varēs iegādāties rožu, ziemciešu, dekoratīvo krūmu un garšaugu stādus, dārza preces, amatnieku izstrādājumus un dažādus gardumus – pašceptu maizi, kūpinājumus, karameles, cepumus un mandeles glazūrā, dažādu veidu saldējums un, iespējams, pat Bauskas novadā audzētas aprikozes.

Dārza svētku programmu ir veidojis un ar apmeklētājiem visas dienas garumā sarunāsies režisors Kārlis Anitens.

Ūdens dārzos vienmēr ir bijis nozīmīgs gan gluži praktisku, gan estētisku apsvērumu dēļ. Renesanses un baroka dārzos strūklakas, kaskādes un ūdenskritumus centās veidot tā, lai ūdens radītu skaņas, kas līdzinās putnu dziesmām, vēja šalkoņai vai citām dabas skaņām. Baroka dārziem ir raksturīgi spoguļdīķi un spoguļbaseini. Tie gleznaini papildina pils un dārza ansambli, veidojot īpaši pārdomātas skatu kompozīcijas un atspulgos vēl vairāk izceļot pils vai kādu dārza elementu skaistumu.

Rundāles pils dārza svētki. Publicitātes foto
Rundāles pils dārza svētki. Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.