27. novembrī beļģu ansamblis “SONICO” Liepājas koncertzālē viesosies ar tango programmu

Publicēts: | Atjaunots:


Beļģu ansamblis "SONICO"
Beļģu ansamblis "SONICO"

Šo sestdien, 27. novembrī plkst. 18.00 ar vienīgo koncertu Ziemeļeiropā Liepājas koncertzāles īpašo notikumu sērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viesosies beļģu ansamblis “SONICO”. Ansambļa izpildījumā dzirdēsim tango žanram veltītā albuma “Piazzolla-Rovira: The Edge of Tango” skaņdarbus, kuri godinās tango nuevo jeb jaunā tango žanra dibinātāja Astora Pjacollas daiļradi komponista 100. jubilejas gadā.

Viena no 10 nozīmīgākajām mūsdienu tango apvienībām pasaulē

Pēc veiksmīgi aizvadītas Dienvidamerikas tūres un diviem tango žanram veltītiem albumiem ietekmīgie mūzikas žurnāli “Billboard” un “Rolling Stone” apvienību “SONICO” ierindojuši starp 10 nozīmīgākajām mūsdienu tango apvienībām pasaulē. Šajā koncertsezonā Briselē bāzētais ansamblis līdz ar trešā tango žanram veltītā albuma “Piazzolla-Rovira: The Edge of Tango” izdošanu godinās tango nuevo jeb jaunā tango žanra dibinātāju Astoru Pjacollu, kurš šogad svinētu 100 gadu jubileju un dosies albuma prezentācijas tūrē. Pēc Argentīnā, Ekvadorā un Kolumbijā aizvadītiem koncertiem ansamblis ar vienīgo koncertu Ziemeļeiropā viesosies Liepājas koncertzāles īpašo notikumu sērijā “Pasaule Lielajā dzintarā”.

Albuma dubultportreta nosaukums nav izvēlēts nejauši, bet iespējams būs jaunatklājums klausītājiem Liepājā – visiem labi zināmais un par tango karali dēvētais Astors Pjacolla nebija vienīgais žanra celmlauzis. Programmas gaitā ansamblis “SONICO” ar prieku klausītājiem piedāvās plašāku skatījumu uz žanru, iepazīstinot arī ar argentīnieša Eduardo Roviras revolucionārajām kompozīcijām, kas komponistu ļauj stādīt līdzās Pjacollam un abus dēvēt par tango pionieriem.

“Nostāsti liecina, ka starp abiem kungiem pastāvējusi zināma konkurence, un joprojām tiek spriests, kurš no abiem pirmais modernizējis tango.  Pjacolla un Rovira bija celmlauži, kuri kopā ar saviem muzikālajiem partneriem pirmoreiz apzināja žanra robežas. Modernā tango tapšanas pavērsiena punktu 1955. gadā noteica Pjacolla un viņa vadītais “Octeto Buenos Aires”, gadu vēlāk Rovira piebiedrojās “Octeto La Plata”, taču par nožēlu šī ansambļa ieraksti nav saglabājušies,”

pirms koncerta iepazīstina apvienības dalībnieki.

Abu kungu nostāstiem apvītā sāncensība iedvesmojusi apvienību radīt albumu un koncertprogrammu, kurā vienkopus iekļauta šo abu, aizvadītā gadsimta vidū izveidoto oktetu karstasinīgā, argentīniešu ritmiem piesātinātā mūzika, kas sevī iemieso avangarda tango pirmsākumu revolucionāro garu.

SONICO sastāvs

Ansambli “SONICO” veido talantīgu instrumentālistu izlase:

  • Lisandrs Donoso (Lysandre Donoso, bandoneons),
  • Karmela Delgado (Carmela Delgado, bandoneons),
  • Stīvens Maiers (Stephen Meyer, vijole),
  • Daniels Urtado Himeness (Daniel Hurtado Jiménez, vijole),
  • Oskars Kinjoness (Oscar Quiñonez, alts),
  • Gijoms Lagravjērs (Guillaume Lagravière, čells),
  • Ariels Ebersteins (Ariel Eberstein, kontrabass),
  • Ivo De Grēfs (Ivo De Greef, klavieres),
  • Kamilo Kordoba (Camilo Córdoba, ģitāra).

Informācija apmeklētājiem:

Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un visa koncerta apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 metru distanci. Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija. Koncertu varēs apmeklēt pieaugušie ar covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi nepilngadīgus bērnus. Vecākiem ar bērniem, kuriem nav covid-19 sertifikāts, biļetes ir jāiegādājas atsevišķi. Koncertzāle nodrošinās atdalītu ieeju (no Dubelšteina ielas puses) un ģimeņu sektoru 1. balkonā tām ģimenēm, kurās ir bērni bez covid-19 sertifikāta.

Koncerta norises ilgums – līdz 2 studām. Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Vairāk informācijas koncertzāles mājas lapā “lielaisdzintars.lv”. Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00-17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00-15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.