Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē. Artūrs Virtmanis.

Publicēts: | Atjaunots:


Artūrs Virtmanis. Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē.
Artūrs Virtmanis. Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē.

No 2023. gada 25. novembra līdz 2024. gada 11. februārim, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē, tiek atklāta Artūra Virtmaņa personālizstāde – “Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē”. Šajā ekspozīcijā, Artūrs Virtmanis, ar savu unikālo māksliniecisko valodu, ieskicē pasaules haotiskās realitātes vizuālo portretu, rosinot domāt par eksistenciālām tēmām.

Projekts izgaismo, kā mūsdienu sabiedrību skar ekoloģiskās krīzes un sociopolitiskās spriedzes, atspoguļojot tās kā drūmu un vienlaicīgi ekstātisku skatuvi. Virtmanis izmanto mākslu kā mediju, lai radītu dialogu starp skatītāju un tēlu, ļaujot apmeklētājam kļūt par interaktīvas instalācijas sastāvdaļu.

Mākslinieka darbā jaušama dziļa filozofiska un poētiska pieeja, apvienojot smalkus ogļu zīmējumus ar multimediāliem elementiem, kas kopā veido aizraujošu performatīvu pieredzi. Iegūstot atzinību ar Purvīša balvas nomināciju un Rīgas balvu “Baltais zvirbulis”, Virtmanis atzīmējas kā viens no izcilākajiem mūsdienu Latvijas māksliniekiem.

Artūrs Virtmanis. Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē.
Artūrs Virtmanis. Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē.

Izstāde “Psihopomps” nav tikai skatāma māksla – tā ir aicinājums piedzīvot un reflektēt par laikmetu, kurā mēs dzīvojam. Tas ir aicinājums ielūkoties viņpusē un atklāt kādu ceļvedi, kas varētu mūs sagatavot gaidāmajām pārmaiņām.

2 Replies to “Psihopomps: iesācēja ceļvedis viņpusē. Artūrs Virtmanis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.