Tiek atcelti ierobežojumi bērniem, apmeklējot publiskus pasākumus un kultūrvietas

Publicēts: | Atjaunots:


Kultūras ministrijas logo divkrasu
Kultūras ministrijas logo

Ņemot vērā Covid-19 izplatības samazināšanos bērnu vecuma grupā, valdība 15. februāra sēdē lēma atcelt jebkādus epidemioloģiskās drošības nosacījumus bērniem publisku pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai. Lēmums stāsies spēkā līdz ar normatīvā regulējuma (Ministru kabineta rīkojums Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.) grozījumu publikāciju “Latvijas Vēstnesī”.

Bērniem pasākumi bez sertifikāta

Tajā skaitā bērni, kuriem nav derīga Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, varēs saņemt jebkādus pakalpojumus vai apmeklēt publiskus pasākumus. Vairs nebūs spēkā līdzšinējā prasība bērniem kultūrvietas – muzejus (muzejs un muzejam radniecīga mākslas un vēstures priekšmetu eksponēšanas vieta, muzejisko priekšmetu krātuve vai ekspozīcija, piemiņas vieta u. c. kultūrvietas, kuras veido un piedāvā sabiedrībai mākslas un vēstures ekspozīcijas un izstādes), bibliotēkas, arhīvus, kultūras centrus, teātrus, koncertzāles u.c., apmeklēt pieaugušas vakcinētas vai pārslimojušas personas pavadībā. Vairs nevajadzēs uzrādīt arī laboratorijas izziņu par skolas skrīninga testa rezultātu.

Skrīnings saglabāsies

Vienīgie epidemioloģiskās drošības pasākumi, kas tiek saglabāti bērnu vecuma grupā, ir skrīninga testēšana atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra algoritmam izglītības iestāžu, tajā skaitā profesionālās ievirzes izglītības iestāžu un interešu izglītības nodarbību apmeklējumam, lai pēc iespējas agrāk atklātu inficēšanās gadījumus un tos izolētu.

Sejas maksas bērniem no 7 gadu vecuma

Tiek saglabāts iepriekš ieviestais nosacījums sejas masku lietošanai bērniem no 7 gadu vecuma. Izglītības iestādēs, kā arī sabiedriskajā transportā bērni var lietot izglītības iestādēs saņemtās auduma higiēniskās maskas, savukārt apmeklējot publiskus pasākumus, kultūrvietas vai saņemot citus pakalpojumus, bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, ir jālieto medicīniskās maskas vai respiratori, bet bērni, kuri jaunāki par 12 gadiem, var lietot higiēniskās auduma maskas.

Kā jau Kultūras ministrija (KM) iepriekš ir informējusi, ārkārtējā situācija noteikta līdz 28. februārim. Kultūrvietu darbība klātienē, kā arī iespēja organizēt un apmeklēt publiskus kultūras pasākumus turpinās, ievērojot līdzšinējos epidemioloģiskās drošības nosacījumus*. Pasākumi un kultūras pakalpojumi klātienē arvien sniedzami un pieejami tikai ar derīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu.

Epidemioloģiskās drošības nosacījumi

Kultūras pasākumos jāievēro šādi epidemioloģiskās drošības nosacījumi:

  1. gan pasākuma organizatoriem, gan viesmāksliniekiem, gan apmeklētājiem jābūt ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu – pasākums notiek t.s. “zaļajā” režīmā! Netiek pieļauta tādu personu klātbūtne, kuras neatbilst prasībām, lai uzturētos epidemioloģiski drošā vidē, izņemot bērnus līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot);
  2. pasākuma apmeklētājiem jāatrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās; blakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā 2 personas no dažādām mājsaimniecībām vai līdz 10 personām (tajā skaitā 4 pieaugušie un 6 bērni) no vienas mājsaimniecības;
  3. starp katrām blakus esošajām sēdvietām tiek nodrošināta ne mazāk kā 2 sēdvietu distance vai aizsargbarjera;
  4. sēdvietas rindās tiek izkārtotas pamīšus – tā, ka nevienam no līdzās sēdošajiem neviens nesēž tieši priekšā un aizmugurē. Tādējādi, ja kopā sēž 10 cilvēki, ir jāatstāj brīvas 10 vietas šai grupai priekšējā un aizmugurējā rindā;
  5. apmeklētāji, kuri atrodas dažādos norobežotos sektoros, savstarpēji nesatiekas;
  6. nedrīkst pieļaut apmeklētāju / personāla drūzmēšanos, jānodrošina 2 metru distances ievērošana ārpus sēdvietām;
  7. pasākuma rīkotājs nodrošina biļešu personalizāciju, ietverot šādu informāciju par apmeklētāju: vārds, uzvārds, kontakttālrunis, konkrētā sēdvieta pasākumā. Informāciju pasākuma rīkotājs glabā 1 mēnesi un to nodod Slimību profilakses un kontroles centram pēc tā pieprasījuma;
  8. apmeklētājiem jālieto medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators gan pasākumos, kas notiek telpās, gan pasākumos ārpus telpām.

Tāpat kā iepriekš maksimālais pieļaujamais apmeklētāju skaits kultūras pasākumos saglabājas līdz 500 personām. Šis ierobežojums, kā arī nosacījums par distancētajām sēdvietām, saskaņā ar 15.februāra sēdē valdības apstiprināto izņēmumu neattieksies uz sporta sacensībām, starptautiskajiem sporta pasākumiem un kultūras pasākumiem, kas norisinās daudzfunkcionālajā hallē “Arēna Rīga”, ja tiek nodrošināts, ka pasākuma vietā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 60 % no maksimālā apmeklētāju skaita un pasākuma epidemioloģiskās drošības protokols ir saskaņots ar Slimību profilakses un kontroles centru un Veselības ministriju.

Kultūrvietās visām personām, izņemot vienas mājsaimniecības pārstāvjus, jāievēro savstarpēja 2 metru distance.

Amatiermākslas mēģinājumos

Zaļajā” režīmā amatiermākslas mēģinājumos var tikties līdz 20 dalībniekiem grupā, vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 15 m2 no mēģinājumam paredzētās telpas platības. Izmantojot ģērbtuves, to aizpildījums vienlaikus nedrīkst pārsniegt 25 %, grupas dalībnieku plūsma nedrīkst pārklāties ar citu personu plūsmām un mēģinājuma laikā jānodrošina 2 metru distance, izņemot deju nodarbību laikā. Bērnu amatierkolektīvi kultūras centros darbojas saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra izstrādātajām vadlīnijām interešu izglītībai. Amatierkolektīvi nerīko aktivitātes un publiskus vai privātus pasākumus, kuros piedalās personas no citas grupas, klases, kursa vai kolektīva, tai skaitā nedodas uz citu pašvaldību administratīvajām teritorijām.

Plašsaziņas līdzekļu raidījumu veidošana, tāpat kā līdz šim, tiek veikta epidemioloģiski drošā vidē – visiem raidījuma vadītājiem un dalībniekiem jābūt ar sadarbspējīgiem Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem. Ar mērķi nodrošināt skatītājiem nepārprotamu un viegli uztveramu informāciju plašsaziņas līdzekļu raidījumu veidošanas laikā sejas masku var nelietot, ja raidījumā piedalās ne vairāk kā 20 dalībnieki (neieskaitot raidījuma veidošanā iesaistītos plašsaziņas līdzekļu darbiniekus), tiek ievērotas visas normatīvajā regulējumā noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, starp raidījuma dalībniekiem nodrošināta 2 metru distance un tiek nodrošināta normatīvajam regulējumam atbilstoša gaisa kvalitāte vai veikta regulāra telpu vēdināšana atbilstoši programmas plānojumam.

No 1.marta tiks atcelta arī lielākā daļa šobrīd spēkā esošo epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.