Atvars Lakstīgala un Liepājas Simfoniskais orķestris Lielajā ģildē

Publicēts: | Atjaunots:


Atvars Lakstīgala
Atvars Lakstīgala

Starptautiski pazīstamais latviešu diriģents Atvars Lakstīgala sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri, pievēršas Latvijas komponistu Agra Engelmaņa un Pētera Plakida mūzikas ierakstīšanai, apliecinot šo darbu kultūras nozīmi un pievēršot uzmanību mazāk zināmam, bet vērtīgam mūzikas mantojumam.

Projekts aizsākās ar divu nedēļu garu un intensīvu darbu Liepājas koncertzālē, kurā Atvars Lakstīgala kopā ar solistēm Elīnu Bērtiņu un Agnesi Egliņu, kā arī Liepājas Simfonisko orķestri veica Agra Engelmaņa un Pētera Plakida skaņdarbu ierakstus. Šis process notika Normunda Slavas vadībā pie skaņu pults, nodrošinot augstāko kvalitātes līmeni.

Agris Engelmanis ir komponists, kurš Latvijā nav plaši pazīstams, taču viņa darbi izceļas ar dziļu emocionālo spēku un cilvēcīgumu. Atvars Lakstīgala atzīst, ka Engelmanis ir spējis radīt mūziku, kas atspoguļo patiesas un sirsnīgas emocijas, turklāt to darot bez klavieru palīdzības, kas piešķir viņa darbiem unikālu vērtību. Diriģents pauž lepnumu par iespēju ierakstīt Engelmana 1., 2., un 3. diafoniju.

Pēteris Plakidis tiek raksturots kā oriģināls un pozitīvs komponists, kura mūzika bieži satur spilgtus citātus no citu meistaru darbiem. Plakida mūzika, pēc Lakstīgalas vārdiem, ir gaiša un sirsnīga, radot priekpilnu noskaņu. Diriģents ir īpaši priecīgs par iespēju ierakstīt un atskaņot Plakida reti dzirdēto klavierkoncertu, kas mūzikas cienītājiem sniegs pazīstamu, tomēr jaunu pieredzi.

Šis projekts kulminēs 19. janvārī, kad Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā tiks atskaņots Plakida skaņdarbs klavierēm ar orķestri, solistes lomā būs Agnese Egliņa. Šis koncerts ir ne tikai muzikāls notikums, bet arī kultūras nozīmīgums, izceļot Latvijas simfonisko mūziku un tās māksliniekus.

Atvars Lakstīgala

Atvars Lakstīgala
Atvars Lakstīgala

Atvara Lakstīgalas mūziķa karjera ir bagāta un daudzveidīga. Sākotnēji profesionāls mežradznieks, viņš kļuvis par Liepājas Simfoniskā orķestra galveno diriģentu, vadot gan operu, gan baleta izrādes, gan simfoniskos koncertus. Viņa operrepertuārs ietver gan klasiskās, gan mūsdienīgās operas, piemēram, Džuzepes Verdi “Traviata”, Džakomo Pučīni “Toska”, un Kristapa Pētersona “Mihails un Mihails spēlē šahu”. Lakstīgala ar Liepājas Simfonisko orķestri ir veicis vairāk nekā 20 albumu ierakstus, kā arī pirmatskaņojis daudzus nozīmīgus darbus.

Diriģenta starptautiskā pieredze ir plaša, aptverot gan Eiropu, gan Āziju, gan Latīņameriku. Kā starptautisku konkursu laureāts un Lielo mūzikas balvu ieguvējs kategorijā “Par izcilu debiju”, Lakstīgala ir spilgti apliecinājis savu meistarību un nozīmi Latvijas mūzikas ainā.

2 Replies to “Atvars Lakstīgala un Liepājas Simfoniskais orķestris Lielajā ģildē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.