Audumā ierakstīts: Kristīnes Zilgalves personālizstāde Valmierā

Publicēts:


No februāra vidus līdz 20. martam Valmieras drāmas teātra 2. stāvā apskatāma mākslinieces Kristīnes Zilgalves pirmā personālizstāde “Audumā ierakstīts”.

Izstādē apskatāmie darbi tapuši laikā no 2005. – 2010. gadam, tie ir smalki, klasiskā tehnikā austi gobelēni, sietspiedes un batikas darbi no dabīgiem un sintētiskiem materiāliem. “Audumā ierakstīts” ir asociatīvs dabas motīvu traktējums krāsu un formu dažādībā, tās ir cilvēka stilizācijas un portreti, spilgta krāsu gamma un drosmīgi toņu salikumi.

Marts. Kristīne Zilgalve

Ekspozīcijā iekļauts arī mākslinieces bakalaura darbs, dubultportrets un gobelēns “Paskaties!”. Darbs izpildīts smalkā gobelēna tehnikā ar toņu pārejām un lineāru ritmu.

“”Paskaties!” ir kā mudinājums, kā brīdis, kas ilgst dažas sekundes,” stāsta autore. “Gobelēntehnika ļauj izpildīt jebkuru radošo ieceri materiālā. Varu izpildīt sarežģītas kompozīcijas, sākot no foto reālisma līdz pat brīvai kompozīcijai ar daudzu toņu salikumiem un smalkām krāsu pārejām. Jūtos kā gleznojot ar diegiem, dažādiem materiāliem, pretstatot matētu spīdīgajam.”

Gobelēna “Paskaties!” fotogrāfija publicēta Vācijā izdotā Eiropas tekstilmākslas žurnālā “Textile Forum”. Māksliniece regulāri piedalās Latvijas Tekstilmākslas asociācijas rīkotajās izstādēs, kā arī citās grupu izstādēs.

Kristīne Zilgalve mācījusies Valmieras Mākslas skolā, studējusi Lietišķās mākslas koledžā, Tekstilmākslas nodaļā. 2009. gadā ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas tekstilmākslas apakšnozarē. Šobrīd Kristīne turpina studijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.