BALTĀ NAKTS 2010 ietvaros: Ardievas ieročiem! Mākslas darbinieku namā

Publicēts:


Priekšmeti un lietas, kas ir mums apkārt, saistīti ar konkrētiem notikumiem mūsu dzīvē. Un lietas ir tās, kas tik daudz stāsta par mums. Divdesmit pirmais gadsimts ienāk civilizācijas vēsturē kā minimālisma ēra, atsakoties no nevajadzīgā. Modīgi ir atteikties no lietu kulta, bet tai pat laikā būtiski izzināt pasauli priekšmetu liecībās. Lietas, kā uzticības zīmes, nāk mums līdz, turpinot skaitīt Laika pulksteni. Tie ir mūsu ieroči, kas aizsargā, krāšņo un kalpo mums dienu no dienas.

Foruma “Baltā nakts” ietvaros, Mākslas darbinieku namā- interaktīvā Mākslas dizaina izstāde Ardievas ieročiem! piedāvā izvērtēt priekšmetu un lietu funkcionālo nozīmi un neierobežotas iespējas to izmainīt.

Akcija ARDIEVAS IEROČIEM aicina piedalīties mākslinieciskās laboratorijas eksperimentā, piedāvājot mainīt mūsu ikdienas ieroču- priekšmetu un lietu funkciju un dizainu, izmainot to pielietojumu un mūsu uztveres amplitūdu. Arī lietas, tāpat kā cilvēkus, izmaina laiks un vide. Mākslinieks spēj mainīt priekšmetu un lietu formu, pakļaujot tos tikai savai mākslinieciskajai fantāzijai un veidojot jaunus mākslas objektus no visdažādākajiem pielietojamajiem priekšmetiem. Tā mūsu ikdienas ieroči, priekšmeti un lietas, kas ilgi kalpojuši vai gulējuši pamesti kaktā, iegūst jaunu elpu kā mākslas objekti , jauni dizaina fantāzijas piemēri ar citu pielietojumu un nozīmi.

Akcijā piedalās mākslinieki- dizaineri : Vitauts Kucins, Kristiana Dimitere, Kristians Brekte, Babkens Stepanjans.

Fotogrāfs Leonīds Tugaļevs un dziedātāja Anta Eņģele.

Leonīds Tugaļevs - Baļļuks ar Monu Lizu (foto)

Variācijas par priekšmetu un lietu kultu atradīsit klasiskā eksperimentālā kino fragmentos, kas tiks izrādīti kino lektorijā akcijas laikā. Akcija Ardievas ieročiem iekļauta Mākslas darbinieku nama jubilejas dekādē, kas veltīta rakstnieka Ernesta Hemingveja domu pasaulei. Jubilejas pasākumi aizsāksies šī gada oktobrī ar svētku programmu Hemingveja brīvdienas.

Priekšmeti un lietas, kas izvēlētas akcijai Ardievas ieročiem- rīdzinieku dāvinājumi ir pagājušā gadsimta piecdesmito , sešdesmito gadu sadzīves priekšmeti, laika liecības no Mākslas darbinieku nama tapšanas pirmsākumiem.

Svētku noskaņu Baltajā naktī Mākslas darbinieku namā pastiprinās sešdesmito gadu interjera Foto salons un Leonīda Tugaļeva fotoizstāde BALLE . Darbojas kafejnīca.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.