Baltijas Asambleja aicina iesniegt darbus kunkursam literatūrā, mākslā un zinātnē

Publicēts:


Baltijas Asambleja (BA) aicina līdz šī gada 1.jūnijam pieteikt darbus ikgadējai BA balvai literatūrā, mākslā un zinātnē.

BA balvas ir nodibinātas, lai sekmētu literatūras, mākslas un zinātnes attīstību Baltijas valstīs un novērtētu izcilākos sasniegumus šajās jomās. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro. Tās konkursa uzvarētājiem pasniegs nākamajā BA sesijā, kas notiks Tallinā no šī gada 24. līdz 25.novembrim.

Balvu literatūrā piešķir igauniski, latviski vai lietuviski uzrakstīta romāna, lugas, dzejoļu, stāstu un apcerējumu krājuma vai tamlīdzīga sacerējuma autoram. Darba pirmpublicējumam jābūt izdotam pēdējo triju gadu laikā.

Balvu mākslā piešķir autoram vai izpildītājam par pēdējo triju gadu laikā radītu mākslas darbu vai darbu ciklu tēlotājmākslā, lietišķajā mākslā, mūzikā, arhitektūrā un teātra mākslā vai kinomākslā. To piešķir režisoram, solistam, aktierim, baleta māksliniekam vai izpildītājmākslinieku grupai par izcilu māksliniecisku sniegumu pēdējo triju gadu laikā.

Savukārt balvu zinātnē piešķir izcila zinātniska darba vai pētījumu sērijas autoram humanitārajās, sociālajās vai dabas zinātnēs, ja darbam ir starptautiska nozīme, tas veicina zinātnes attīstību Baltijas reģionā un publicēts pēdējo triju gadu laikā.

Balvai iesniegtos literatūras, mākslas un zinātnes darbus vērtē attiecīgās jomas eksperti, kuri kopā veido BA balvas žūrijas komiteju un tās sastāvā ir deviņi cilvēki katrā Baltijas valstī.

Darbus līdz ar pretendenta biogrāfiju, divām recenzijām un citiem papildu materiāliem (atsaucēm presē, CD vai DVD) jāsūta Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sekretārei Ingrīdai Putniņai (Saeima, Rīgā, M.Trokšņu ielā 2, LV-1811) līdz šī gada 1.jūnijam (ieskaitot). Papildu informāciju var saņemt pa e-pastu Ingrida.Putnina@saeima.lv.

2010.gada BA balvu literatūrā par dzejoļu krājumu “Torn” saņēma dzejniece un rakstniece no Igaunijas Ene Mihkelsone (Ene Mihkelson). Balva mākslā piešķirta lietuviešu māksliniekam un tēlniekam Antanam Žukauskam (Antanas Žukauskas) par pagātnes vērtību atveidošanu tēlotājmākslā, panākot līdzsvaru starp moderno un tradicionālo, kā arī par baltiešu identitātes nešanu pasaulē. Savukārt balva zinātnē piešķirta Jānim Stradiņam par grāmatu “Zinātnes un augstskolu sākotne Latvijā”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.