Baltijas valstis piedalās pasaules mūzikas forumā WOMEX ar kopīgu stendu

Publicēts: | Atjaunots:


Baltijas pārstāvniecība WOMEX 2023. Foto: Terekas.

Baltijas valstis vēlreiz apliecināja savu kultūras un mākslas vērtību pasaules mērogā, aktīvi piedaloties prestižajā mūzikas forumā WOMEX Spānijā. Latvija ar lepnumu pārstāvēja savu kultūru jau 18. reizi, šoreiz ar grupu ZeMe, kas sastāv no izcilās koklētājas Laimas Jansones un elektroniskās mūzikas meistara DJ Monsta (Uldis Cīrulis). Šīs dalības īpašums bija tas, ka Latvijas stends atradās Baltijas valstu paviljonā, radot vienotu platformu visām trīs valstīm.

Baltijas pārstāvniecība WOMEX 2023.
Baltijas pārstāvniecība WOMEX 2023. Foto: Terekas.

Šis forums sniedz mūziķiem lielisku iespēju parādīt sevi starptautiskajā mūzikas arenā. ZeMe dalījās savā unikālajā mūzikas pieejā, kurā tradicionālās latviešu mūzikas nišas tiek integrētas ar elektronikas elementiem. Šāda mūzikas sintēze prasa augstu sagatavotību, un, kā atzina Laima Jansone, šī uzstāšanās bija īpaši izaicinoša gan mūzikas, gan tehniskās realizācijas ziņā.

Baltijas pārstāvniecība WOMEX 2023. Foto: Terekas.
Baltijas pārstāvniecība WOMEX 2023. Foto: Terekas.

Šogad tika izdots etniskās mūzikas albums “Native Music 18. Traditional / Folk / World-music Latvia”, kurā iekļauti daudzi izcili Latvijas mūziķi un grupas. Šis albums ne tikai parāda Latvijas mūzikas dažādību, bet arī apliecina tās bagātību un kvalitāti.

Baltijas valstu sadarbība šajā forumā bija ne tikai simboliska, bet arī praktiska. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji aktīvi tīklojās ar citu valstu mūzikas industrijas profesionāļiem, meklējot jaunas sadarbības iespējas un veicinot Baltijas mūzikas eksporta tirgu. Šāda cieša sadarbība ļauj veiksmīgāk pārstāvēt mūsu māksliniekus Eiropas un citu reģionu tirgos.

WOMEX forumā ir liela nozīme ne tikai mūziķiem, bet arī valstu kultūras ministrijām. Šoreiz forumā piedalījās visu trīs Baltijas valstu Kultūras ministriju pārstāvji, kas apliecināja šī pasākuma svarīgumu un mūsu kultūras nozīmi pasaules mērogā.

WOMEX 2023. instagram attēls.
WOMEX 2023. instagram attēls. https://www.instagram.com/p/Cq7x9nFsSU0/

2 Replies to “Baltijas valstis piedalās pasaules mūzikas forumā WOMEX ar kopīgu stendu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.