Bēdīgi slavenie mērgļi – Tarantino jaunās filmas mūzikas albums

Publicēts:


Mūzikas izdevniecības “Warner Bros. Records” apgādā 19.augustā klajā nāks kulta režisora Kventina Tarantino jaunākās filmas “Bēdīgi slavenie mērgļi” (Inglorious Basterds) mūzikas izlase.

Albums iznāk īsi pirms filmas pasaules un arī Latvijas pirmizrādes 21.augustā. Albumā iekļautas paša režisora izvēlētas raritātes, tostarp arī līdz šim neizdots muzikālais materiāls.

Quentin Tarantino - Inglourious Basterds (soundtrack cover)

Kā parāda eklektiskie filmu “Pulp Fiction” un “Kill Bill” skaņu celiņi, Tarantino ir liels mūzikas cienītājs un uzskata muzikālo noformējumu par līdzvērtīgu savu filmu galvenajām lomām.

Tarantino ilggadējais muzikālā direktore Mērija Ramosa atklāj: “Filmas mūzikas albumā atradīsiet daudzus apslēptos dārgumus – dziesmas, kas pat neatrodas ierakstu kompāniju plauktos. Iekļautas arī dziesmas no nacistiskās Vācijas laika komēdijām un skaņdarbi, kas skrupulozi piemeklēti no filmām, par kurām lielākā daļa neko nebūs dzirdējusi, bet nekavējoties vēlēsies atrast tuvējā nomas punktā!”

Filmas mūzikas izlasē iekļautas tādas dziesmas kā ukraiņu komponista Dmitrija Tjomkina skaņdarbs “The Green Leaves of Summer” no 1960.gada filmas “The Alamo”, amerikāņu soulmūziķa Billija Prestona “Slaughter”, zviedru aktrises Zāras Leanderes (Zarah Leander) “Davon Geht Die Welt Nicht Unter” no filmas “Die grosse Liebe”, amerikāņu aktrises Džūnas Havokas (June Havoc) “The Man With The Big Sombrero”, angļu izcelsmes vācu aktrises Lilianas Hārvijas (Lilian Harvey) “Ich wollt ich wär ein Huhn”, Deivida Bovija “Cat People” no tāda paša nosaukuma 1982.gada filmas un citi skaņdarbi.

Albumā ietverti arī vairāki leģendārā itāļu filmu komponista Ennio Morikones (Ennio Morricone) skaņdarbi no filmām “The Big Gundown”, “The Return Of Ringo”, “Il Mercenario”, “The Battle Of Algiers”, “Death Rides A Horse”, “Revolver” un “Allonsanfan”, amerikāņu komponista Čārlza Bernšteina (Charles Bernstein) skaņdarbi no filmām “White Lightning” un “The Entity” un argentīniešu komponista Lalo Šifrina (Lalo Schifrin) skaņdarbs no filmas “Kelly’s Heroes”.

Filma “Inglorious Basterds” tika izrādīta šī gada Kannu kinofestivālā, kur Kristofs Valcs (Christoph Waltz) ieguva labākā aktiera balvu.

Filmas darbība norisinās pirmajā vācu okupācijas gadā Francijā, kur Šosanna Dreifusa (jaunā franču aktrise Melānija Lorona – Melanie Laurent) ir aculieciniece tam, kā nacistu pulkvedis Hanss Landa (Christoph Waltz) nogalina viņas ģimeni. Šosannai par mata tiesu izdodas izglābties un aizbēgt uz Parīzi, kur viņa pieņem jaunu identitāti kā kinoteātra īpašniece un operatore. Tajā pat laikā citviet Eiropā leitnants Aldo Reins (Brad Pitt) organizē ebreju-amerikāņu kareivjus, lai atriebtos ienaidniekam. Vēlāk nacistiem pazīstami kā “mērgļi” jeb angliski “basterds”, šī komanda apvieno spēkus ar vācu aktrisi, slepeno aģenti Bridžetu fon Hammersmarku (Diane Kruger), lai gāztu Trešā reiha vadoņus. Galveno varoņu likteņi krustojas Šosannas kinoteātrī, kur viņa gatavo savu atriebību.

Iekļautie skaņdarbi

 1. The Green Leaves of Summer (Nick Perito)
 2. The Verdict (Dopo la Condanna) (Ennio Morricone)
 3. White Lightning (Main Title) (Charles Bernstein)
 4. Slaughter (Billy Preston)
 5. The Surrender (La Resa) (Ennio Morricone)
 6. One Silver Dollar (Un Dollaro Bucato) (The Film Studio Orchestra)
 7. Davon Geht Die Welt Nicht Unter (Zarah Leander)
 8. The Man With The Big Sombrero (Samantha Shelton and Michael Andrew)
 9. Ich Wollt Ich Waer Ein Huhn (Lilian Harvey and Willy Fritsch)
 10. Main Theme From Dark Of The Sun (Jacques Loussier)
 11. Cat People (Putting Out The Fire) (David Bowie)
 12. Tiger Tank (Lalo Schifrin)
 13. Un Amico (Ennio Morricone)
 14. Rabbia e Tarantella (Ennio Morricone)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.