BENEATH: ielu mākslas izstāde Rīgas mākslas telpā [graffiti art]

Publicēts:


Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” no 29. augusta līdz 6. septembrim būs apskatāma ielu mākslas izstāde “BENEATH”, ko veidos trīs Latvijas graffiti mākslinieki – KIWIE, AMC un SAKI. Izstādes atklāšana notiks 28. augustā plkst. 19.00.

Izstāde BENEATH

BENEATH by saim
BENEATH by saim

Izstādes nosaukums “BENEATH” (no angļu val. – “zem”) ataino izstādes darbu eksponēšanas veidu un konceptu. Izstāde būs unikāla gan ar noformējumu, gan izpildījumu. Latvijā, iespējams, pirmo reizi māksla tiks radīta turpat uz vietas izstādes telpās, kas izceļ mākslinieku profesionalitāti, ātrumu un precizitāti. Mākslas darbi netiks eksponēti tikai uz audekliem, parādot ielu mākslas īsto dabu – “ārpus jebkādiem rāmjiem”. Mākslas tapšanas process tiks filmēts, lai izstādes laikā jebkurš apmeklētājs video materiālu varētu noskatīties.

“Tas ar ko mūs redz ikdienā, un tas, kas slēpjas zem tā visa, naktis un zīmēšana uz sienām – tās ir divas pasaules. Ar izstādi vēlamies parādīt mūsu dzīves veidu – cik divdaļīga tā ir. Tie [graffiti] nav tikai ķēpājumi, bet gan jaunā gadsimta māksla,” par projektu “BENEATH” stāsta mākslinieki.

kiwie and saki

Šodien graffiti izpausmes saista arvien lielāku mākslas teorētiķu, psihologu un sociologu interesi un kopš tā aizsākumiem 20. gadsimta 60. gados ASV līdz pat mūsdienām šis mākslas veids raisa diskusijas. Žans Mišels Baskiats (Jean-Michel Basquiat) (1960 – 1988) kļuva populārs kā Ņujorkas grafitti mākslinieks, vēlāk kļūstot par 80. gadu neo-ekspresionistu. Baskiata gleznas turpina ietekmēt mūsdienu māksiniekus.

“Graffiti kustības pamatā ir protests pret varas definēto sabiedriskās telpas iekārtojumu, kas, kaut šķietami kopējs visai sabiedrībai, tomēr tiek veidots atbilstoši valdošajām politiskajām un ekanomiskajām interesēm.” ( Graffiti Latvijā“, Anita Sedliņa. 2007.)

Svarīgi būtu ne nosodīt un pieklusināt graffiti, ne arī to slavēt, bet veidot diskusiju sabiedrībā, kas arī ir šīs izstādes mērķis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.