Brīvam būt – Ulda Brieža fotoizstāde Liepājas koncertzālē

Publicēts: | Atjaunots:


Fotogrāfs Uldis Briedis
Fotogrāfs Uldis Briedis

No 2024. gada 13. janvāra līdz 30. martam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” tiks atklāta izcila Latvijas fotogrāfa Ulda Brieža fotoizstāde “Brīvam būt”.

Ēvalds Valters. Ulda Brieža foto
Ēvalds Valters. Ulda Brieža foto

Šis notikums ir būtisks akcents Latvijas kultūras kalendārā, jo izstāde apvieno vairāk nekā pusgadsimta garumā uzņemtus darbus, kas aptver laika posmu no 1966. līdz 2010. gadam. Izstāde ir veltījums Latvijas kultūras autoritātēm, un tās veidotāji ir uzsvēruši, ka šī izstāde ir kā tiltu starp pagātni un tagadni, atklājot Latvijas kultūras personību dzīves mirkļus un viņu ieguldījumu kultūrā.

Ulda Brieža darbi ir pazīstami ar to, ka tie spēj atklāt personību raksturu un emocijas, neaprobežojoties vien ar viņu ārējo tēlu. Fotogrāfijās redzamās personas – Imants Ziedonis, Raimonds Pauls, Mirdza Martinsone, Katrīne Pasternaka, Mārtiņš Brauns, Uldis Stabulnieks, Ēriks Hānbergs, Egons Līvs, Haralds Sīmanis un citi – ir ne vien Latvijas kultūras ikonas, bet arī mākslinieka tuvi draugi un laikabiedri. Viņu sejas un ķermeņu valoda fotogrāfijās atklāj dažādas emocijas un stāstus, padarot katru darbu par unikālu liecību par Latvijas kultūras vēsturi.

Ulda Brieža darbu metodika ir bijusi raksturīga ar to, ka viņš ilgstoši vērojis un uztvēris savus portretējamos, ļaujot viņiem būt dabiskiem un neuzspiestiem. Šāda pieeja fotogrāfijā atklāj dziļāku saprašanu par cilvēka būtību un viņa vietu laikā un telpā. Brieža fotogrāfijas ir kā laika kapsulas, kas ļauj mums ielūkoties vairāku desmitgažu Latvijas kultūras dzīvē, atklājot tās dažādību un bagātību.

Izstādē “Brīvam būt”

Katrīne Pasternaka. Ulda Brieža foto
Katrīne Pasternaka. Ulda Brieža foto

Izstādē “Brīvam būt” skatāmi ne vien Liepājai nozīmīgu kultūras personību portreti, bet arī citu ievērojamu Latvijas kultūras darbinieku attēli. Katrs no šiem darbiem ir kā stāsts pats par sevi, kas atklāj fotogrāfa redzējumu un viņa spēju uztvert brīža būtību. Fotogrāfijas ir gan dokumentālas, gan mākslinieciskas, apvienojot vēsturisko liecību ar estētisku izteiksmi.

Uldis Briedis savā karjerā ir uzņēmis neskaitāmus portretus, un daudzi no tiem ir kļuvuši par nozīmīgām Latvijas kultūras un vēstures liecībām. Viņa darbs ir bijis ne vien kā fotogrāfa, bet arī kā vēstures liecinieka un stāstnieka. Izstāde “Brīvam būt” ir kā piemiņas brīdis Uldim Briedim un viņa neizmērojamajam ieguldījumam Latvijas kultūras mantojumā.

Izstāde ir atvērta visiem interesentiem bez ieejas maksas. Izstāde apskatāma koncertzāles darba laikā no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00.

2 Replies to “Brīvam būt – Ulda Brieža fotoizstāde Liepājas koncertzālē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.