Cēsu pilsētas svētki 2010: Pikniks pilsētā – svētki ar garšu

Publicēts:


cesu pilsetas svetki 2010

31.jūlijā, Cēsīs, visas dienas garumā pilsētas svētki “Pikniks pilsētā – svētki ar garšu“. Šogad Cēsu pilsētas svētki norisināsies 31.jūlijā piedāvājot svētku piknika grozu ar tradicionāliem un arī neparastākiem pasākumiem dažādām garšu gaumēm.

cesu pilsetas svetki 2010

Cēsu vecpilsētas mazajās ieliņās 20. – 30. gadu elpu uzburs retromance. “Cēsu Brodvejā” skanēs čarlstons, lambevoks, baudāmi dažādi skaistuma saloni, galda spēles, teatralizēts uzvedums, bet vakarā paredzēta antīko automobiļu parāde. Svētkos savu dalību pieteikusi grupa “Pulsa efekts”, kas ar projektu “Ritma oāze” organizēs radošās darbnīcas, radot iespēju interesentiem izgatavot pašiem savus mūzikas instrumentus un finālā izveidot savdabīgu muzikālu perkusiju. Nopietnākas mūzikas žanra cienītājiem paredzēts koncerts “Nemirstīgais Bahs” Cēsu Sv. Jāņa baznīcā.

Pasākumi bērniem

Bērniem aktīvās atpūtas zonas būs sadarbībā ar piepūšamajām atrakcijām, bet gleznainajā Maija parkā radošās nodarbes un īpašs piknika piedāvājums no ekoloģiskiem un tīriem produktiem. Aktīvākajiem būs iespēja sekot līdzi basketbolu turnīriem sporta zonā, iemācīties tradicionālos danču soļus kopā ar folkloras kopu “Ore” vai Cēsu Pils dārzā izbaudīt senatnīgas nodarbes viduslaiku stilā.

Mākslas cienītājiem

Mākslas gardēži varēs piknika grozā atrast četras jaunas izstādes. Cēsu Izstāžu namā būs aplūkojama Anitras un Ginta Bērziņu kopizstāde “S.O.S” un Ievas Sāras Breikšas izstāde “Dejas uz audekla”. Savukārt Izstāžu zāle “Vecpilsēta” aicinās uz ļoti vasarīgu un karalisku Gunas Rukšānes liliju kolekciju. Cēsu Vēstures un mākslas muzejā būs Matiasa Jansona tēlniecības darbi ” 2. līmenis”. Vecajā stacijas noliktavā gleznotāja Andra Eglīša lielformāta glezna “Mākonis un bedre” un tēlniecisks veidojums (koks) “Luxury replica” (“… un augstākās priedes pēc lauzuma…”), kā arī skatāma videoprojekcija “Andris Eglītis glezno” un režisora Daiņa Kļavas filma “Dubļi”, kino un mūzika dzīvā sasaistē. Neiztrūkstoši svētkus kuplinās amatnieku tirdziņi un Cēsu Kultūras centra radošo kolektīvu priekšnesumi. Pēc svētku pasākumiem vakarā, Vienības laukumā, nakts kokteilis kopā ar “Mirage Jazz Orchestra” (Laimis Rācenājs, Andris Daņiļenko).

Mākslas festivāls CĒSIS 2010

No 24.jūlija līdz 15.augustam Cēsīs norisinās Mākslas festivāls “Cēsis 2010”. 31.jūlijā, viesi un cēsnieki aicināti apmeklēt vizuālās mākslas izstādi “Take Care” vecajā Alus brūzī; izstādi/modes instalācijas TRANS-IN-FORM Cēsu Pils klētī, bet vakarā Cēsu Pils parkā skanēs Galā koncerts, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Raimonds Pauls un pasaules mūzikli. Cēsu pilsētas svētkus organizē Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”. Pasākumu atbalsta: Atbalsta: Cēsu novada pašvaldība; Cesis24.lv; laikraksts “Druva; A/S “Cēsu Alus”. Plašāka informāciju par svētkiem, satiksmes ierobežojumiem pilsētā svētku laikā un pasākumu programmai sekot līdzi www.cesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.