Dabas koncertzāle 2010 (pasākumu datumi)

Publicēts:


Zinātnes, mūzikas, dzejas un vizuālās mākslas pasākums “Dabas koncertzāle” šogad notiks 26.jūnijā pie Raunas Staburaga un 2.jūlijā Daugavas ielejā pie Aizkraukles un būs veltīts Latvijas nacionālajam iezim – šūnakmenim.

Pasākumā Latvijas zinātnieki un mūziķi jau piekto gadu populārā veidā stāstīs, rādīs un dziedās par Latvijas dabu, īpašu uzmanību veltot šī gada tēmai – šūnakmenim (Calcium carbonate). Šūnakmens ir stipri sacementēts saldūdens kaļķieža paveids, kas veidojies pirms 10 tūkstošiem gadu. Latvijas ģeologi to pasludinājuši par Latvijas nacionālo simbolu. No visām Baltijas valstīm Latvija ir vienīgā, kur zemes dzīlēs sastopams šūnakmens.

Dabas koncertzēle 2010. Aizkraukles novads.

Divi Dabas koncertzāles bezmaksas pasākumi šovasar notiks 26.jūnijā Cēsu pusē, pie Raunas Staburaga, Raunas upes krastā un 2.jūlijā Aizkraukles novadā, pie Daugavas ielejas dolomīta atsegumiem pie “Cepļu” mājām.

Kā ierasts, pasākumā piedalīsies mūziķi Valdis un Rūta Muktupāveli, Gints Sola, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Ingus Ulmanis, Julians, Roberts Rasa un Anrijs Grinbergs, dzejnieks Pēters Brūveris un DJ Švāns. Par šūnakmeni stāstīs ģeoloģe Anita Saulīte no Latvijas Dabas muzeja un bioloģe Inta Soma. Pasākuma režisors – Roberts Rubīns (Jura Podnieka studija).

Pēc Daugavas Staburaga appludināšanas Raunas Staburags ir raksturīgākais šūnakmens veidojums Latvijā, kas iekļauts īpaši aizsargājamo pieminekļu sarakstā.

Daugavas ielejas dolomīta atsegums ir interesants dabas piemineklis, kurā saskatāmi zivju, aļģu un gliemežvāku nospiedumi, un tas veido amfiteātri ar lielisku akustiku.

[papildināts] Ikvienam būs iespēja uzzināt ko jaunu par šūnakmeni un iežiem, noklausīties stāstus un baudīt koncertu trīsdaļīgā pasākumā:

  • 20:00 izziņas darbnīcas (šūnakmens un citi ieži tuvplānā, putni starp iežiem, “akmeņkaļu” darbnīca, mākslinieku darbnīca)
  • 21:30  stāsti un dzeja (par neticami lēnajiem akmens piedzīvojumiem)
  • 22:30 koncerts (stāstu turpinājums mūzikas, gaismas un attēlu saspēlē)

Ieeja pasākumā par 2 akmens oļiem. Līdzi jāņem sega sēdēšanai uz zemes un atpakaļceļam kabatas lukturītis. Omulībai – pīrādziņi, tēja, kafija. Šogad īpaši noderēs kāds pretodu līdzeklis.

Dabas koncertzāle šogad tapusi, sadarbojoties Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijai (LVAFA), ANO Attīstības programmas birojam Latvijā, Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP), Latvijas Ornitoloģijas biedrībai (LOB) un mūzikas kompānijai Platforma.lv.

Rauna, Dabas koncertzāle

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.