Dabas koncertzāles šī gada pirmais pasākums

Publicēts:


Sestdien, 4. jūlija novakarē netālu no Strenčiem Valkas rajonā notiks “Dabas koncertzāles” šī gada pirmais pasākums. Četru gadu laikā šī būs septītā reize, kad zinātnieki un mūziķi izstāstīs, izrādīs un izdziedās kopīgu stāstu par Latvijas dabu un cilvēkiem. Šoreiz lielāka uzmanība tiks ķērpjiem un mežam. Ieeja bez maksas.

dabas koncertzales karte

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija un ANO Attīstības programmas birojs Latvijā aicina uz ķērpju un meža pasaules iepazīšanas pasākumiem “Dabas koncertzāle – Graphis scripta”. Šogad pirmais no tiem notiks 2009. gada 4. jūlijā priežu silā netālu no Strenčiem Valkas rajonā.

Pasākuma pirmā daļa sāksies pl. 19:30 ar ķērpju un meža dzīves iepazīšanu izziņas darbnīcās un ķērpju takā. Otrajā daļā pl. 21 dzejnieks Pēters Brūveris, Dj Eduards Švāns, lihenoloģe Sandra Bērziņa un mežu speciālists Viesturs Lārmanis pavēstīs vēl kādus saistošus faktus par šo dabas pasaules brīnumu. Muzikālo stāstu trešajā daļā aptuveni pl. 21:40 vēstīs Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Valdis un Rūta Muktupāveli, Anrijs Grīnbergs, Roberts Rasa un Džuliāns. Neizpaliks arī gaismas un attēlu spēles.

Pasākuma organizatori ir sagatavojuši dažus padomus apmeklētāju labsajūtai un komfortam. Sēdēšanai uz zemes tiek ieteikts līdzi ņemt segu vai ko citu paklājamu. Kādu faktu pierakstīšanai ķērpju takā un risinot atjautības uzdevumus, noderēs rakstāmais. Pēc pasākuma, dodoties atpakaļ pie mašīnas, varētu būt nepieciešams lukturītis. Odu aizbaidīšanai kabatā var ielikt kādu ziedi vai aerosolu. Enerģijas un mundruma uzturēšanai noderēs līdzpaņemtais ūdens, kafija/tēja, pīrādziņi. Tie, kam uzturēšanās mežā ir ikdiena – mežsargi, mežziņi u.c. – uz pasākumu iesaka doties slēgtos apavos un garās virsdrēbēs.

Sakarā ar ugunsnedrošo sezonu, šogad pasākuma vietā nebūs iespējams nakšņot teltīs. Šim nolūkam var izmantot kādu no Valmieras vai Valkas rajonā esošajiem viesu namiem, viesu mājām vai kempingiem. Sīkāku informāciju par katru naktsmītni Jūs varat apskatīt mājas lapās www.valka.lv vai www.valmiera.lv sadaļā “Tūrisms” >> “Naktsmītnes”.

“Dabas koncertzāle: Graphis scripta” bezmaksas pasākumus atbalsta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, ANO Attīstības programma/Pasaules vides fonds, Latvijas Vides aizsardzības fonds, SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas valsts meži” un Platforma Music.

Attēli: www.flickr.com/photos/platforma/sets/72157620581668574/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.