Dabas parkā “Daugavas loki” atjaunots kājāmgājēju un velosipēdistu tiltiņš

Publicēts:


Bornes upes tilts

Dabas parks “Daugavas loki” ir viena no tūristu iecienītākajām vietām Latgales reģionā. Te apskatāmas gan krāšņas ainavas, gan kultūrvēsturiski objekti – Slutišķu vecticībnieku sādža, Dinaburgas pils drupas, dažādu konfesiju baznīcas, gan iepazīstama dabas daudzveidība. Lai teritorija būtu pieejama arvien plašākam tūristu lokam, te izveidotas dabas takas, skatu torņi, atpūtas vietas un izvietoti informatīvie stendi un zīmes. Ņemot vērā lielo tūristu interesi par velomaršrutiem, Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” ir uzsākusi papildināt un labiekārtot velomaršrutu Nr. 35, kas vijas pa “Daugavas loku” teritoriju – tiek izveidoti jauni maršruta posmi, tiks uzstādītas norādes zīmes un stendi. Augusta beigās ir pabeigta tiltiņa rekonstrukcija pār Bornes upi Salienas pagastā, un tagad velotūristi var atkal izmantot ceļa posmu gar Daugavu.

Bornes upes tilts

Velomaršruta “Daugavas loki” labiekārtošanai šogad ir izdarīts daudz – pavasarī Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” izveidoja jaunu maršruta posmu pie Slutišķu kraujas (Naujenes pagasts), bet pašlaik ekspluatācijā nodots gājēju un velosipēdistu tiltiņš pār Bornes upīti Lielbornē, Salienas pagastā. Šajā vietā (lejpus Lielbornes muižas parka) iepriekš bijušais tilts bija pilnīgi sabrucis, līdz ar to ainaviskais ceļa posms pa Daugavas krastu vairs nebija izmantojams.

Tiltiņa būvei finansējumu piešķīra biedrība “Daugavas savienība”, līdzfinansējumu nodrošināja Daugavpils novada dome (kopējās izmaksas – EUR 1531).

Jāpiemin, ka šajā vasarā arī Lielbornes muižas parkā uzsākti atjaunošanas darbi, tāpat norit kungu mājas atjaunošana un apkārtnes sakopšana. Rekonstrukcijas rezultātā uzņēmējs plāno izveidot mācību un atpūtas kompleksu “Lielbornes muiža”.

Lielbornes muiža

Nākošajā gadā tajā plānots uzsākt piedāvāt tūrisma pakalpojumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.