Dānijas Filmu dienas 2010 kinoteātrī K SUNS

Publicēts:


No 16. – 20. aprīlim kinoteātrī K Suns Elizabetes ielā 83/85 norisināsies ikgadējās Dānijas Filmu dienas, šoreiz piedāvājot skatītājiem sešas mākslas filmas, no tām četras pieaugušajiem un divas bērnu un pusaudžu auditorijai. Atklāšana 16.aprīlī plkst. 18:00 ar K. Levringa psiholoģisko drāmu “Nebaidi mani”.

Dānijas kino vairs īpaši reklamēt nevajag – Larsa fon Trīra vārds jau sen vairs nav vienīgais, kas raksturo dāņu filmas, un kinomīļi jau zina, ka dāņi piedāvā kvalitatīvu, savdabīgu un psiholoģiski spēcīgu kino.

Šogad Dānijas filmu dienas tiks atklātas ar Kristiana Levringa psiholoģisko drāmu “Nebaidi mani” (Den du frygter) – stāstu par Mikaēlu, kārtīgu ģimenes tēvu, kas, ikdienas pelēcības nomākts, nolemj pieteikties jaunu antidepresantu testiem. Kaut gan oficiāli medikamentu pārbaude to spēcīgo, nevēlamo blakusefektu dēļ drīz vien beidzas, Mikaēls nevēlas atteikties no jaunatrastās miera un paškontroles sajūtas, ko tam zāles šķietami nodrošina, tādēļ viņš nolemj turpināt eksperimentu pats uz savu roku. Pēkšņo panākumu apskurbis, Mikaēls izjūt vajadzību kontrolēt arī citu cilvēku dzīves. Pamazām viņa psiholoģiskās spēlītes kļūst aizvien bīstamākas, līdz šokējošs atklājums liek viņam paskatīties uz savu rīcību jaunā, biedējošā gaismā.

Programmā iekļauta arī latviešu skatītājiem jau zināmā F. Rūbensa Genza drāma “Briesmīgi laimīgi” (Frygtelig lykkelig), S. Krāga –Jākobsena politiskais trilleris “Tas, ko neviens nezina” (Det som ingen ved) un slavenās, pagaidām gan līdz latviešu kinozālēm nenonākušās, filmas “Vīrieši, kas ienīst sievietes” (Män som hatar kvinnor) režisora N. Ardena Opleva drāma “Divas pasaules” (To verdener).

Briesmīgi laimīgi” vēsta par ciemata policistu Robertu, kas pieņēmis šo amatu, lai atgūtu labo slavu, bet sastopas ar negaidītām grūtībām un baismīgiem provinciāliem likumiem. Trillerī “Tas, ko neviens nezina” militārajā inteliģencē strādājošā tēva dēlam pēc māsas pazušanas jāatšķetina mīkla, kā mirušā tēva un nogalinātās māsas nāves ir saistītas, savukārt “Divas pasaules” ir stāsts par Jehovas liecinieku ģimeni, kur jaunas meitenes mīlestība liek tai apšaubīt savu likteni un tradicionālās ģimenes vērtības un nonākt svarīgas izvēles priekšā.

Bērnu auditorijai tiek piedāvātas divas filmas. J. Kastrupa un F. H. Millera jautrais, atraktīvais un viegla humora pilnais stāsts par dejojošo odu Dagmāru un riteņodu Egonu, par abu odu simpātijām, to piedzīvojumiem un raibo meža pasauli ar skudru karalieņu cīņu starp labo un ļauno, paredzēts bērniem līdz 10 gadu vecumam. Pusaudži, savukārt, ir aicināti uz Š. S. Bostrupas komēdiju “Karlas pasaule” (Karla kabale), un kopā ar desmitgadīgo Karlu pārdzīvot cīņu ar mērķi kaut vienu vakaru gadā savākt visu ģimeni kopā. Un tas it nemaz nav viegli izdarāms, it īpaši, ja vecāki ir šķīrušies un tev ir ļoti aizņemts patēvs, dusmīga un ar mājas uzkopšanu apsēsta māte, divi neciešami un hiperaktīvi jaunākie brāļi un tēvs, kas ne vienmēr tur savus solījumus.

Visas filmas dāņu valodā ar angļu subtitriem un latviešu valodu austiņās. Ieejas maksa 3 Ls, studentiem, skolēniem un pensionāriem 2,10 Ls, pērkot www.bezrindas.lv 2,24 ls. Uz abām bērnu filmām ieeja brīva, bet ierobežoto vietu dēļ lūgums sūtīt pieteikumu uz kino@dtc.lv, uzrādot skolu, klasi un skolēnu skaitu vai sazināties pa tālruni 29231 633 (Aīda Zviedre) līdz 15. aprīlim.

Dānijas filmu dienas organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar kinoteātri K Suns, Dānijas Filmu institūtu, Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā, Europa Cinemas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.