Darbību uzsāk Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padome

Publicēts:


Kultūras ministrijas logo divkrasu
Kultūras ministrijas logo

Lai nodrošinātu pasākumu rīkošanas sektora attīstību un sekmētu valsts institūciju un pasākumu rīkošanas sektora profesionāļu sadarbību stratēģiskos jautājumos, 24. aprīlī uz pirmo attālināto sanāksmi pulcējās Kultūras ministrijas (KM) Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu konsultatīvā padome.

Pirmajā sanāksmē padomes locekļi iepazinās KM ziņojumu par šā brīža aktualitātēm Covid-19 izplatības ierobežošanā, atbalsta mehānismiem piespiedu dīkstāves radītās negatīvās ietekmes mazināšanai, kā arī panāktajiem to uzlabojumiem, modelēja iespējamos scenārijos, kādos daļēji vai pilnībā varētu atjaunot publisko pasākumu norisi, kad epidemiologu atzinumi un Ministru kabineta lēmumi to atļaus, kā arī uzsāka diskusiju par “iziešanas” stratēģiju, kurā būtiskākais būs risinājumi ar kompleksu pieeju tieši kultūras nozares zaudējumu kompensācijai gan KM padotībā esošajām iestādēm, gan radošajām personām, gan citu kultūras jomas publisko pasākumu rīkotājiem.

“Laikā, ka mūsu domas aizņemtas ar pandēmiju un tās radīto krīzi, kā arī valsts situācijas stabilizācijas pasākumiem, kultūras visdažādākajos tās spektros nozīme mūsu ikdienā nav mazinājusies un būs svarīga arī tuvā un tālākā nākotnē. Esmu gandarīts par šādas konsultatīvās padomes izveidi un ražīgu pirmo sēdi,”

kultūras ministrs Nauris Puntulis

Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padomē darbosies dažādu jomu pasākumu rīkotāji un producenti (valsts, pašvaldību un privātie), kā arī Kultūras ministrijas pārstāvji (uzvārdi alfabētiskā secībā): producents Aigars Dinsbergs, Latvijas Pasākumu producentu asociācijas valdes priekšsēdētājs, SIA “Ideju Institūts” valdes loceklis Guntis Ērglis-Lācis, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības izpilddirektore, nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” valdes priekšsēdētāja Liena Grīna, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociācijas vadītāja, kultūrtelpas “Hanzas Perons” vadītāja Ieva Irbina, Latvijas Kultūras darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja Dace Jurka, KM Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas vadītāja Zanda Jaunskunga, VSIA “Latvijas Koncerti” valdes loceklis, SIA “Dzintaru koncertzāle” valdes loceklis Guntars Ķirsis, festivāla “Positivus” rīkotājs, koncertaģentūras “PositivusMusic” vadītājs, koncertzāles “Palladium” līdzīpašnieks Ģirts Majors, pasākumu producents, žurnālists Juris Millers, kultūras ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inga Vasiļjeva, KM valsts sekretāre Dace Vilsone, SIA “Mūzikas nams Daile” valdes priekšsēdētāja Anda Zadovska un SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle Diāna Zirniņa.

Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padome izveidota ar kultūras ministra 2020. gada 22. aprīļa rīkojumu. Padomes locekļu darbs netiek apmaksāts; padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.