Daugavpilī rīkos XI starptautisko folkloras festivālu


Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls
Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls

Ieskandinot Jurģa dienu, 22.-24.aprīlī norisināsies XI Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls. Festivāls pulcēs ne tikai pašmāju Latvijas folkloras kopas un interesentus, bet arī daudzas ārvalstu grupas, kuras varēs dzirdēt festivāla atklāšanas koncertā, lielkoncertā un grupu individuālajos koncertos.

Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls
Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls

Vjačeslavs Lukjanovs un Valentīns Krulikovskis (Viļņa/Lietuva) senā tautas mūzikas instrumenta vargana spēles meistarklasē izstāstīs instrumenta rašanās vēsturi, tā spēles ietekmi uz cilvēku, par tā izmantošanu mūsdienu mūzikā, kā arī iemācīs šī instrumenta spēles pamatprincipus. Daugavpils festivāla dalībniekus un ik vienu interesentu gaida arī tradicionālās dziedāšanas meistarklase kopā ar Zani Šmiti (Rīga/Latvija). Jurģa dienas svinības kuplinās Inga Karpiča (Rīga/Latvija) ar tautasdziesmu sadziedāšanas meditāciju “Dziedināšanās caur tautasdziesmu”. Festivāla īpašie viesi ar īpaši sagatavotu programmu, kas balstās uz baltkrievu un citu Eiropas tautas mūzikas materiāliem, būs grupa “Stary Olsa” no kaimiņvalsts Baltkrievijas galavspilsētas Minskas.

Ūsiņa zīmes izgatavošana

Festivāla ietvaros notiks īpasš rituāls – Ūsiņa zīmes izgatavošana kopā ar Daugavpils keramiķi Ligitu Pakni un pantāga garšošana no kopējā festivāla katla, par ko parūpēsies Aglonas Maizes muzeja saimniece Vija Kudiņa.

Pēc koncertiem, meistarklasēm un citām izdarībām vēlā vakarā visus gaida sadancošana.

Festivāla rīkotāji savu pasākumu raksturo šādi:

Festivālā, Ūsiņa aizsargāti, atslēgsim vārtus vasarai. Ūsiņš šajās dienās mums palīdzēs ar dziesmām un dejām savienot pagātni, tagadni un nākotni, tradīciju un ikdienu, gādās par zirgiem un bitēm, nesīs veiksmi ne tikai ceļā uz festivālu un mājām, bet arī visā festivāla norisē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.