Daugavpils novada muzeji jubilejas gadā aicina apmeklēt izstādes bez maksas

Publicēts:


Muzejs – tā nav tikai seno lietu krātuve, tā ir arī vieta, kur rodas iespēja ieklausīties sevī un sadzirdēt, kā runā lietas un priekšmeti. Daugavpils novada muzejiem šis gads ir iesācies īpaši – šogad tiem aprit 15.gadi. Jubilejai par godu, Naujenes novadpētniecības muzejs un Skrindu dzimtas muzejs Vabolē rīko īpašu akciju – no 3.janvāra līdz 30.aprīlim apmeklētājiem ir iespēja viesoties muzejos bez maksas.

Skrindu dzimtas muzejs

Akcijas iniciators ir Naujenes novadpētniecības muzejs. Muzeja direktore Evita Kusiņa – Koļesņikova pastāstīja, ka ideja par jubilejas pasākumu ciklu radās tāpēc, ka muzejs vēlējās ne tikai saņemt, bet arī sniegt dāvanas saviem apmeklētājiem. Pasākumu ciklu ievada pirmā akcija – “Iepazīsti Naujenes novadpētniecības muzeju”.

Apmeklētājiem Naujenes novadpētniecības muzejs sniedz iespēju aplūkot muzeja lepnumu – slavenās mākslinieces – tēlnieces Valentīnas Zeiles mākslas galeriju, vēstures ekspozīciju par Naujenes novada vēsturi, dabas ekspozīciju un dažādas citas tematiskās izstādes.

Naujenes novadpētniecības muzejam 2010.gads bija īpaši veiksmīgs – pateicoties ekspedīcijām pa Biķernieku un Višķu pagastiem, Bērnu nama muzejam un V.Zeiles dāvinājumiem, muzejs ir kļuvis par 5000 krājumu vienībām bagātāks. E.Kusiņa-Koļesņikova, norāda, ka par to ir īpašs prieks un gandarījums. Muzeji ir ļoti pateicīgi par katru jaunu dāvinājumu vai ziedojumu.

Jaunu izstāžu atklāšana Naujenes novadpētniecības muzejā ir gaidāma sezonas sākumā. 14.maijā visā Latvijā norisināsies Muzeju nakts, kuras laikā būs aplūkojama izstāde, kas veltīta V.Zeilei – “Āfrika manā sirdī”, izstādes par Dinaburgas pils vēsturi un par modi Latgalē.

Arī Skrindu dzimtas muzejs Vabolē gada tumšākajos mēnešos mīļi aicina ciemos, lai iepazīstinātu ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju -“Atvērts logs – gaismas ceļš”, kas stāsta par brāļu Skrindu darba nozīmīgumu Latgales tautas atmodas labā. Šeit var arī aplūkot novadnieka Jāņa Svenča grāmatu grafikas un gleznojumus, fotoizstādes “Krucifiksu ceļš Vaboles pagastā” un “Cilvēku stāsti fotogrāfijās”, kas attēlo vaboliešu dzīvi un darbu vairāk nekā 20 gadu garumā.

Tiek piedāvāta arī iespēja noskatīties visdažādākos videodokumentālos ierakstus, kas stāsta par dažādām kultūras un dzīves tradīcijām – par to, kā top maizīte un tiek brūvēts alus, par krucifiksiem un Vaboles audēju dzīvesstāstiem. Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, šogad ir radusies arī brīnišķīga iespēja noklausīties audio ierakstus ar dziesmām, kas tiek dziedātas pie krustiem.

Skrindu dzimtas muzeja direktore uzskata, ka muzejā apstājas straujais dzīves ritms. Anna Lazdāne: “Laikam ejot un cilvēkam aizejot, mainās telpa, vide un mēs paši. Mums varbūt pietrūkst laika ieklausīties sevī un sadzirdēt, kā runā lietas un priekšmeti. Muzejs ir tā vieta, kur tiek dota iespēja izbaudīt klusumu. Muzeja saimes istabā ir iespēja sasildīties pie pavarda uguns, baudīt karstu tēju un atrast laiku sarunām par laiku, vērtībām un cilvēka dzīves un darba nozīmīgumu.”

Akcija ilgs no 3.janvāra līdz 30.aprīlim un atsāksies gada otrajā pusē – no 1.novembra līdz 31.decembrim. Muzejos tiek laipni gaidīti visi Daugavpils novada iedzīvotāji un citi interesenti, it īpaši skolēni.

Vairāk: www.dnd.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.