Deivida Linča darbu izstāde CUT ART galerijā

Publicēts: | Atjaunots:


Deivids Linčs (David Lynch)
Deivids Linčs (David Lynch)

CUT ART galerija aicina uz vienu no šī gada interesantākajiem notikumiem mākslas pasaulē – iepriekš neredzētu Deivida Linča mākslas darbu izlasi. Izstādi būs iespējams apskatīt no 16. jūlija līdz 1. septembrim, galerijas jaunajā mājvietā Alberta ielā 1 un pirmo reizi šos darbus būs iespējams arī iegādāties.

David Lynch: I Write on Your Skin How Much I Love You
David Lynch: I Write on Your Skin How Much I Love You

Izstādē būs skatāma jauna Deivida Linča litogrāfiju sērija no viņa privātkolekcijas, kas līdz šim Latvijā nav bijusi apskatāma. Deivida Linča pus gadsimta ilgā karjera aptver plašu mākslas darbu klāstu, tostarp glezniecību, zīmēšanu, fotogrāfiju, grafiku, tēlniecību, mūziku un kino. Lielākā daļa darbu šajā izlasē ir sirreālistiski un figurāli, veltīti cilvēka zemapziņai, un autentisku sajūtu fiksējumiem.

Es mēdzu doties uz labi apgaismotām ēstuvēm, jo labi apgaismotās vietās es varu sēdēt un domāt, un sapņot, un tā es varēju doties arī tumšās vietās zinot, ka es varu atkal uznirt labi apgaismotā, drošā vietā.

Deivids Linčs

Viņa darbi ir sulīgi, enerģiski un bieži piesātināti ar tādām emocijām, kas citādi nav aptveramas un kuras var izjust tikai dialogā ar mākslu.

Deivids Linčs (David Lynch)
Deivids Linčs (David Lynch)

Galerijā izstādītā mākslas darbu izlase nāk no Linča privātkolekcijas, kas tiks pirmo reizi izstādīti, pateicoties Deivida Linča un CUT ART dibinātājas Viktorijas Zaicevas pastāvīgajai sadarbībai.

Svarīgi pieminēt, ka Linčs ir transcendentālās meditācijas piekritējs, un 2005. gadā nodibināja Deivida Linča Fondu, kas ar meditācijas praksi sniedz atbalstu studentiem, cilvēkiem, kuri cieš no posttraumatiskā stresa traucējumiem, kā arī piedāvā apgūt šo meditāciju citiem, kam tā var būt noderīga.

Galerijas CUT ART logo
Galerijas CUT ART logo

Jau ar gadiem krātu pieredzi galerija CUT ART atklāj savu pirmo publisko telpu Rīgā, vēsturiskajā jūgendstila rajonā. Galerija stabili attīsta starptautisko tirgu, piedaloties mākslas izstādēs visā pasaulē, kā arī īstenojot dažādus starptautiskus kultūras un izglītības projektus.

Galerija plāno realizēt 4-6 izstādes gadā un ir atvērta sadarbībai ar dažādiem jauniem un talantīgiem māksliniekiem un kuratoriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.