Dejas Anatomija piedalās Starptautiskā mākslas forumā Alter Ego Bulgārijā

Publicēts:


Laikmetīgās dejas projekts Dejas Anatomija devies uz Starptautisko mākslas forumu Alter Ego 2009, kas no 7. – 11. decembrim notiks Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā.

Mākslas forumu rīko Teātra Laboratorija @lma@lter un tā pamatideja ir veidot atvērtu tikšanās platformu māksliniekiem, kuru jaunrades meklējumi ietverti t.s. “alternatīvajā teātrī”. Foruma diskusiju cikla pamatjautājums ir: Alternatīvais teātris – alternatīva kam? Uz šo jautājumu organizatori aicina atbildēt skatuves māksliniekus un nozares zinātniekus.

Starptautiskais mākslas forums noslēdz Jirži Grotovska gadu, kura ietvaros no marta līdz pat decembrim Bulgārijā notika dažāda veida pasākumi – filmu dienas, semināri/ meistarklases, pirmizrādes u.c. Foruma noslēguma programma ietver gan dažādas izrādes, kuras izceļas ar drosmīgi eksperimentāliem laikmetīgās skatuves mākslas meklējumiem, gan diskusijas, kuras notiks pēc izrādēm.

“Dejas Anatomija” mākslas forumā uzstāsies ar horeogrāfes Elīnas Breices izrādi “Es esmu dialogs” un horeogrāfes Sintijas Siliņas izrādi “Ziņnesis”. Šogad Starptautiskajā mā! kslas forumā Alter Ego 2009 piedalās viesi no Austrijas, Lietuvas, Čehijas, Slovēnijas, Polijas, Spānijas, Bosnijas un Hercogovinas, Kuveitas, Vācijas un Bulgārijas.

“Es esmu dialogs” (hor. Elīna Breice) iezīmē laikmeta aktuālo tēmu – vai nu kļūsti par perfektu, multitalantīgu supermenu, vai arī esi un paliec caurkritis vaidētājs un superneveiksminieks. Izrādes gaitā divu dejotāju savstarpējā komunikācijā tiek izspēlēta krietna virkne ikvienam atpazīstamu un nereti komisku situāciju.

“Ziņnesis” (hor. Sintija Siliņa) ir stāsts par šaubām, neizlēmību, gribu un gļēvumu, sarunu un tiesāšanu. Par pamatu ņemto vēsturisku notikumu, kas risinājies 15. gadsimtā, skatītājam tiek uzdoti jautājumi par šodienas pasauli – kam ticēt, kā nepadoties un kā cīnīties par izvēlēto mērķi?

Abas izrādes šogad pēdējo reizi Latvijas skatītāji varēs noskatīties tūdaļ pēc mākslinieku atgriešanās no viesizrādēm – 12. decembra vakarā plkst. 19.00 Ģertrūdes ielā 101a.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.