Džeza grupas NiMo skaņdarbs iekļauta Eiropas džeza izlasē Europa Jazz 2010

Publicēts:


Viena no savdabīgākajām Latvijas džeza grupām – grupa NiMo – iekļauta Eiropas džeza izlasē Europa Jazz 2010. Izlasē, līdzās 20 dažādu Eiropas valstu džeza māksliniekiem, grupas NiMo skaņdarbs James in Peril kā vienīgais pārstāv Latvijas džeza skatuvi.

Labāko jauno Eiropas džeza mākslinieku izlase – Europa Jazz 2010 – izdevis EUNIC (Eiropas Savienības nacionālo kultūras institūtu tīkls) sadarbībā ar Anglijā nozīmīgāko – Londonas Džeza festivālu (London Jazz Festival) un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Lielbritānijā atbalstu. Izlasē iekļauti džeza mākslinieki no 20 dažādām Eiropas valstīm – Lielbritānijas, Ungārijas, Norvēģijas, Vācijas, Čehijas, Spānijas, Rumānijas, Francijas, Beļģijas, Polijas, Bulgārijas, Portugāles, Kipras, Luksemburgas, Austrijas, Īrijas, Somijas, kā arī Baltijas valstīm – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Europa Jazz 2010 iekļauto mākslinieku vidū ir gan tie, kas jau iepriekš uzstājušies Londonas Džeza festivālā, gan tie, kuri iekļauti nākamo festivālu programmās.

Džeza grupa NiMo

Džeza grupa NiMo

Latvijas džeza grupa NiMo savu vienreizīgumu iemantojusi ar reti interesantu ķīmiju divu improvizācijas meistaru– džeza saksofonista un komponista Nika Gothema un dīdžeja Monsta – vadībā. Saksofona vieglās melodijas kombinācijā ar dzīvīgām ritma kustībām un skeču akcentiem, veido unikālu muzikālo jaunradi. Grupas NiMo skaņdarbos iezīmējas progresīva, bet uz stingrām tradīcijām balstīta lounge, acid jazz, Jazz/Broken beats mūzikas stilistika.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.