Dziesmu un deju svētku dalībniekiem: Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāde bez maksas

Publicēts:


Rakstniecības un mūzikas muzejs (Pils laukumā 2) aicina šī gada Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un svētku dalībniekus bez maksas apmeklēt izstādi Lielie mazie dziesmu svētki.

Izstāde Lielie mazie dziesmu svētki veltīta Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku piecdesmitgadei, izsekojot svētku priekšvēsturei, tapšanai un attīstībai. Gan šo, gan iepriekšējo svētku dalībnieki vēl joprojām aicināti papildināt izstādes ekspozīciju ar savām skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku piemiņas lietām.

Ikvienam piedāvājam arī apmeklēt ekskursijas gida pavadībā izstādē Lielie mazie dziesmu svētki. Ekskursijās muzeja speciālisti pievērsīs interesentu vērību neparastākajām izstādes detaļām, stāstīs par negaidītiem atklājumiem dziesmu un deju svētku liecību vākšanas un izpētes gaitā, kā arī ļaus uzzināt ar svētkiem saistītus stāstus, kuri ir plašāki par izstādes anotācijām. Kad tika pieņemts rīkojums neļaut mest gaisā diriģentus? Kā padomju gados cenzūra ietekmēja svētku simbolikas izveidi? No kādām izklaidēm mēģinājumu laikā centās atturēt dziedātājus un dejotājus? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes varēs noskaidrot, apmeklējot ekskursiju izstādē Lielie mazie dziesmu svētki. Jaunākā paaudze ekskursijas laikā varēs pielaikot tautas deju kolektīva kostīmus, apgūt dejas soļus un saprast, kā lielkoncertos tiek veidoti deju raksti.

Ekskursijas gida pavadībā izstādē Lielie mazie dziesmu svētki notiek:

  • trešdienās plkst.13:00 un 16:00;
  • ceturtdienās un sestdienās plkst.12:00 un 16:00.

Maksa par ekskursiju Ls 2, skolēniem, studentiem un ģimenēm ar bērniem – atlaides.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.