Transfigurācija- Egila Rozenberga tekstilmākslas izstāde

Publicēts: | Atjaunots:


Egils Rozenbergs darbnīcā
Egils Rozenbergs darbnīcā

Liepājas muzejā atklāsies tekstilmākslas izstāde “Transfigurācija“, kurā būs aplūkojama Egila Rozenberga daiļrade – mākslinieka ceļojums no klasiskajiem gobelēniem līdz modernajai šķiedru mākslai.

Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas pr. 16/18 tiks atklāta Egila Rozenberga izstāde, kurā mākslinieks dalīsies ar lielformāta šķiedras mākslas objektiem. Egils Rozenbergs jau no pirmās izstādes 1968. gadā nepārtraukti mainīja savu rokrakstu, tehniku un materiālu pieeju, sākot ar klasisko gobelēnu un beidzot ar telpiskiem objektiem.

Transfigurācija

LAIKA ZĪMES. 2020.  Vilna_lins, poliesters. 200X240 cm. Egils Rozenbergs
LAIKA ZĪMES. 2020. Vilna_lins, poliesters. 200X240 cm. Egils Rozenbergs

Nosaukums “Transfigurācija” tiek skaidrots ne vien kā Bībeles teiks par Kristus apskaidrošanu, bet arī kā cildinošas pārmaiņas un ārējās formas maiņa – metamorfoze. Egils Rozenbergs pauž, ka šī izstāde atspoguļo mūsu laikmeta dinamiku. Piemēram, mūzikas sfērā mēs pārejām no vinila platēm uz magnetofonu spolēm, tad uz video un beigās pie diskiem. Mākslinieks tos izmanto savos darbos, atspoguļojot laika zīmes un tehnoloģijas attīstību.

Egils Rozenbergs
Egils Rozenbergs

Apzināta mākslinieciskā ceļa uzsākšana Egilam Rozenbergam sākās 1958. gadā, iestājoties Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Tālāk sekoja Latvijas Mākslas akadēmija un darbs ar profesoru Rūdolfu Heimratu. Interese par tekstilmākslu kļuva vēl izteiktāka, kad mākslinieks apmeklēja franču gobelēnu izstādi Ermitāžā. Savās kompozīcijās viņš izsaka spēcīgu, ekspresīvu izteiksmību.

Mākslinieka darbi atrodas dažādu valstu muzejos un privātkolekcijās, tostarp ASV, Kanādā, Apvienotajā Karalistē, Dānijā un citās. Francijā viņa darbi ieguva īpašu atzinību, tāpēc divas no Egila skicēm tika īstenotas gobelēnos divās vēsturiski slavenajās gobelēnu manufaktūrās Parīzē un Bovē.

Egila Rozenberga izstāde “Transfigurācija” Liepājas muzejā būs aplūkojama līdz 2024. gada 21. janvārim.

3 Replies to “Transfigurācija- Egila Rozenberga tekstilmākslas izstāde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.