Eiropas Valodu diena Ogrē: 26. novembrī

Publicēts:


Eiropas Valodu dienā no Ogres uz četrām debespusēm

No ziemeļiem uz dienvidiem, no austrumiem uz rietumiem – ar šādu devīzi AEGEE-Ogre 26. novembrī aicina interesentus piedalīties ikgadējā Eiropas Valodu dienā (EVD) Ogrē. Šogad organizācija piedāvā iepazīties ar valodām, kas no Ogres ved uz četriem debespušu virzieniem (somu, grieķu, gruzīnu, portugāļu), kā arī saskaņā ar jauno AEGEE vadošo projektu Beyond Europe – aiz Eiropas robežām (ķīniešu).

Eiropas valodu dienas. Ogre 2009

EVD kā viens no AEGEE projektiem vienlaicīgi notiek vairākās Eiropas pilsētās un jau trešo gadu – arī Ogrē. “Esam nolēmuši, ka šis būs viens no tiem pasākumiem, kuru organizējam katru gadu, jo vēlamies dot iespēju iedzīvotājiem Ogrē iemācīties ko jaunu, par to neko nemaksājot,” stāsta AEGEE-Ogre prezidente Madara Vēverbrante, piebilstot, ka šogad pasākums būs mājīgāks, jo noritēs citās telpās nekā iepriekšējos gadus.

EVD pamatdoma ir apzināt Latvijā dzīvojošos cittautiešus – vai nu tas būtu students, valodu pasniedzēja vai vēstniecības pārstāvis – un aicināt prezentēt savu dzimto valodu vietējiem iedzīvotājiem, iepazīstinot tos ar Eiropas valodu daudzveidību un mudinot atklāt jaunu pasauli caur citu kultūru valodu, tādējādi veicinot starpkultūru saskarsmi.

EVD Ogrē notiks Ogres novada Jaunatnes veselības centrā (Meža prospekts 9, 3. stāvs, 65. kab.), un valodu prezentācijas tiks piedāvātas šādos laikos:

  • 16.00: Ķīniešu
  • 17.00: Grieķu (Grieķijas vēstniece Latvijā Chrysanthie Panayotopoulou)
  • 18.00: Portugāļu (valodu pasniedzējs Carlos de Melo)
  • 19.00: Somu (valodu pasniedzēja un etnomuzikoloģe Elise Nyyssönen)
  • 20.00: Gruzīnu (students Roman Tskhovrebadze)

Elise Nūsonena (Nyyssönen), kas mācīs somu valodu, saka: “Es piekritu piedalīties Valodu dienā, jo zinu, ka atklāsme par citām valodām padara dzīvi daudz vērtīgāku un plašāku. Savā prezentācijā plānoju piedāvāt mazumiņu no somu valodas ģenialitātes – iemācīšu interesentiem svarīgākās somu valodas frāzes, kā arī vārdus, kas somu un latviešu valodai ir vienādi.”

Pasākums ir bezmaksas, un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.