Fado dīva Cristina Branco uzstāsies 10.gadu jubilejas noslēguma koncert

Publicēts:


11.decembrī plkst. 19:00 Kongresa namā jaunā portugāļu fado dīva Cristina Branco prezentēs savu jaunāko albūmu “Kronos”.

“Kronos” albūma veidošanā Cristina Branco uzaicināja vairākus pazīstamus dziesmu tekstu autorus no Portugāles džeza, popa, roka un fado mūzikas žanriem, lai sacerētu dziesmas, kas pamatojas uz albūma galveno tēmu – laiks. Daudzi tekstu autori, komponēja dziesmas, kuras nelīdzinājās fado mūzikas žanram un rezultātā albūmā ir fado un citu populāru mūzikas stilu maisījums, kurā dominē pianists Ricardo Dias.

Cristina Branco

Cristina Branco

Dziedātāja ir dzimusi 1972. gadā Almeirimas pilsētā Portugāles vidienē. Gluži kā lielākā daļa Portugāļu jaunatnes, kas uzauga pēc 1974. gada revolūcijas, Cristina interesējās par visu – folku, džezu, blūzu, tikai ne fado*. Tā tas turpinājās līdz pat meitenes 18-tajai dzimšanas dienai, kad viņa dāvanā no vectēva saņēma skaņuplati ar leģendārās fado dziedātājas Amalia Rodrigues ierakstiem. Cristina Branco apjauta visu to emociju gammu un pilnību, ko spēja sniegt fado balss, dzejas un mūzikas savienība un nopietni ķērās pie vokālajām studijām un arvien nopietnāk pievērsās jaunajam izaicinājumam. Pateicoties Amalia Rodrigues spēcīgajai iedvesmai Cristina Branco pirmā gada repertuārs bija vērtēts kā patiesi apbrīnojams.

Pirmo reizi uz skatuves dziedātāja kāpa kādā Holandes klubā. Ieguva negaidītu un pēkšņu slavu ar albumu Cristina Branco in Holland, kas tolaik tika izdots Holandē, vēlāk arī Francijā, izdevniecībā “Universal Classic France”.

*Fado nosaukums radies no latīņu “fatum” ir liktenis. Fado dziedājumā tekstam liela nozīme. Tie bieži ir kā balādiski stāstījumi, lūgšanas, elēģijas, muzikāls savas dzīves, savas sāpēs vēstījums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.